Bola dobrá účasť, dobrá nálada, výborné počasie, súťažilo sa a pritom sa varil guláš. 11 ockov a starých otcov sa rozhodlo, že nám ostatným ukážu, že ak sa chce všetko sa dá a strávili krásne dopoludnie so svojimi deťmi, vnúčatami i najbližšími, ktorí ich prišli povzbudiť.

Naša školská jedáleň v sobotu 16.6.2012 zorganizovala súťaž vo varení gulášu, pri príležitosti Dňa otcov a MDD. Prihlásilo sa "11 statočných".   O 10. hodine sa rozložili ohne pod 10 kotlíkami. Každý súťažiaci obdržal od jedálne 2 kg cibule a to bolo vlastne všetko, čo mali súťažiaci rovnaké.Ostatné  ingrediencie si dávali do gulášu podľa vlastného uváženia, čo do výberu druhu mäsa a aj množstva. Počas asi 3 hodinového varenia gulášu prebiehali rôzne súťaže pre deti aj ockov/dedov. Bolo veru veselo, prítomní sa zabávali, povzbudzovali svojich blízkych k čo najlepším výkonom. Rozžiarené očká našich detí, boli pre nás organizátorov  i pre rodičov dostatočnou odmenou. Po ododbratí 10 vzoriek gulášu zasadla za stôl 5 členná porota. Porota v zložení 3 dospelí Jarmila Cingelová - kuchárka v ŠJ, Ing. Boris Soukup - starosta obce, a Luboš Peťovský otecko a dve deti Simonka Majzúnová žiačka 5. triedy a Janka Zeleňáková žiačka 4. triedy nakoniec rozhodla: 3. miesto získal Miro Majzún, 2. miesto Viliam Janča, 1. miesto Milan Bayer. V súťaži" pexeso"staršie deti zvíťazila Rebeca Voleková pred Ľubkou Písečnou a Jankou Zeleňákovou. "Pexeso " mladšie deti zvíťazila Laura Cingelová pred Matúškom Šimekom a Teodorkom Volekom. V súťaži "naj ...popoluška" staršie deti zvíťazila Nina Majzúnová pred Jankou Zeleňákovou a Saškou Fialovou.  Mladšie deti "Naj....popoluška" Nina Fialová pred Teodorkom Volekom a Laurinkou Cingelovou. V  spoločnej súťaži "limonádový Joe" zvíťazili Vlado a Janka Zeleňákoví pred Timotejom a Viliamom Jančom a Teodorkom a Jozefom Volekom. V súťaži "šikovné ústa"  zvíťazil Miro Majzún (s časom 1,71s)  pred Jozefom Volekom (1,80s) a Jozefom Cingelom (4,67s) . V súťaži "najväčší jedák" zvíťazil Viliam Janča pred  Marošom Šimekom a Emilom Smolárikom.

A čo dodať na záver? Srdečne blahoželáme víťazom a ďakujeme ostatným súťažiacim. Aj keď sa určili víťazi, myslím si, že vyhrali všetci. Veď išlo o to stráviť pekný deň so svojimi  deťmi, zabaviť sa a tým osláviť ich spoločný sviatok.

Tak teda dovidenia o rok