Mikuláš

Prvým sviatkom, ktorý nám ohlasuje blížiace sa Vianoce je sviatok svätého Mikuláša. Tento sviatok majú radi hlavne deti. Nie je tomu inak ani u nás. A on to dobre vie, preto prichádza každoročne 6. decembra s vrecom plným sladkých dobrôt, dobrej nálady a prekvapení.  Zo sebou si privádza neodmysliteľných dvoch pomocníkov - čerta a anjela.

A verte alebo nie, Mikuláš v zhone aby všetko stihol zabudol  týchto dvoch pomocníkov v našej jedálni. A tak milý čertík a anjelik pobrali sa našim deťom navariť. Uvarili im dobrý rezeň, zemiačiky, ba i zeleninový šalát prichystali. A kto pekne zjedol, dostal aj mikulášsky balíček.  Až neskoro poobede sa Mikuláš vrátil pre svojich pomocníkov.

Mikuláš k nám do jedálne chodí už niekoľko rokov, vždy nám rozsvieti  vianočný stromček, a že je to pekná tradícia svedčia rozžiarené očká našich najmenších detí.

za kolektív ŠJ     Ofčarovičová V.

foto: viď. fotoalbum