Súťaž "varenie gulášu 2013"

Výborné počasie a súťažiaci  s dobrou náladou a chuťou sa zabaviť boli základom pre úspešný II. ročník súťaže vo varení gulášu, ktorú zorganizovala ŠJ ZŠ s MŠ Studienka v sobotu 15.6.2013 pri príležitosti Dňa otcov a MDD.

Do súťaže sa zapojilo 11 ockov a starých otcov, ktorí súťažili v ôsmych družstvách. O 10 hodine ráno sa rozhoreli ohne pod  kotlíkmi v areáli školského dvora. Jedáleň pripravila na súťaž -  cibulu, chlieb, stoly, stoličky, dosky, nože, vodu, drevo, kotlíky .....Mäso a ostatné ingrediencie si súťažiaci dávali  podľa vlastného uváženia. Varilo sa od 10 - 13.00 hodiny, kedy sa brali vzorky k vyhodnoteniu. Počas varenia prebiehali rôzne súťaže, či už pre deti, ockov alebo spoločné.  Bolo veru veselo, prítomní sa zabávali, smiali a povzbudzovali svojich k čo najlepším výkonom. Súťažiacich prišli povzbudiť i ostatní členovia rodiny, kamaráti, príbuzný. Čas využili na družný rozhovor. Smiech a dobrá nálada zúčastnených bola pre nás organizátorov dostatočnou odmenou.

Porota po odobratí vzoriek rozhodla že: 3. miesto získala dvojica Demetrovič S. a Antálek J., 2. miesto získala dvojica Malý E. a Šimek M. 1 miesto získala dvojica Zeleňák V. a Smolárik E.

V súťaži "Chôdza po kameni" zvíťazila J. Zeleňáková, druhý bol T. Janča, a tretí sa umiestnil E. Malý

V súťaži "Ani kapka nazmar"  zvíťazila L. Cingelová, druhá bola N. Majzúnová, tretia E. Smoláriková

V súťaži "Ocko silák" zvíťazil B. Majzún, druhý bol V. Havlík, tretí S. Demetrovič

V súťaži " Jedlík" zvíťazil E. Malý, druhý bol S. Demetrovič, tretí J. Noga

V spoločnej súťaži "Šikovný  šofér" zvíťazil V + T Jančovci, druhý skončili V + J Zeleňákovci a tretí boli J + L. Cingelovci.

Vecné ceny pre víťazov a sladké odmeny pre ostatných sme dostali od našich sponzorov, za čo sa im touto cestou chcem poďakovať.

Víťazom blahoželáme a ostatným ďakujeme, že ste prišli a spolu sme strávili pekný deň plný hier a pohody.

Dovidenia na III. ročníku súťaže, na ktorú Vás už teraz srdečne pozýva kolektív ŠJ.

Viera Ofčarovičová - vedúca ŠJ

foto- viď fotoalbum