"Hasprunské pocheraje a iné fajnoty"

Druhú májovú nedeľu si pripomíname sviatok Dňa matiek. Aj tento rok sme sa zišli na oslavu do školskej jedálne, ktorú každoročne organizuje Obecný úrad. Ale tento rok bola oslava trochu iná. Naše ženy na túto príležitosť pripravili výstavno-predajnú akciu "Hasprunské pocheraje a iné fajnoty".

Vonku za oknom bola upršaná májová nedeľa. Napriek nepriaznivému počasiu mnohí z nás zamenili pohodlie obývačky za oslavu spojenú s ochutnávkou skvelých koláčikov. A veru bolo z čoho vyberať. Zúčastnilo sa 27 žien s 29 receptami. Upiekli sa nielen sladké ale i slané, či kysnuté koláčiky. Všetkým koláčiky chutili a ženy za ich kreativitu boli odmenené malou pozornosťou. Materiál z akcie sa spracuje do knižky, ktorú po jej vydaní dostane každá súťažiaca.

Veríme, že sme obohatili oslavu niečim novým a popoludnie strávené v ŠJ bolo pre zúčastnených príjemné.

Ofčarovičová Viera