ROZPRÁVKOVÝ PRÍBEH - SKUTOČNOSŤOU ???

Vedúca ŠJ v spolupráci s vychovavateľkou ŠK pripravili pre deti 1. stupňa ZŠ projekt   "TANIER PLNÝ ZDRAVIA". Hlavným cieľom projektu bolo, dostať do ich povedomia detsky hravou, prirodzene nenásilnou formou, prečo je pre ne niečo dobré a niečo zlé.

Pani  Pikálková počas 5 dní postupne  s deťmi preberala tému dobrá životospráva, ktorej sú  základné prvky : jedlo spánok, pohyb.

My sme zamerali  najväčšiu pozornosť na jedlo, kde veľmi užitočným materiálom z ktorého sme čerpali, bola kniha " Filipkové dobrodružstvá " táto kniha by sa mala dostať do povedomia nielen detí, ale i rodičov aby svoje deti mohli viesť správnym smerom. Ak ich to raz dobre naučíme, môžu to používať počas celého svojho života. Deti si vypočuli krásny detský príbeh o zážitkoch skupiny detí, ktorí putovali po Egypte a prišli k pyramíde. Nebola to hocijaká pyramída, bolo to vlastne výskumné laboratórium, kde zisťovali vedci, ktoré potraviny pre ľudský organizmus  sú vhodné a ktoré menej. Potraviny ukladali na podlažia v pyramíde, podľa vhodnosti pre naše telo. Tie, ktoré sú pre nás nepostrádateľné sú úplne najnižšie a vyššie a vyššie sú ukladané nezdravé potraviny.

Vedúca zhotovila krásnu takmer metrovú pyramídu, kde si deti prezerali potraviny  uložené v pyramíde, tak ako to čítali v knihe. Pyramída bude umiestnená v ŠJ, kde si deti kedykoľvek môžu pripomenúť vhodnosť tej - ktorej potraviny.

Na záver si deti sami vytvorili a nakreslili jedálníčky- jeden zo zdravou a druhý z nezdravou stravou. Deti sľúbili, že sa budú snažiť viac jesť zdravé jedlá, hlavne zeleninku, ovocie, obilniny, cereálie ...

Poznámka: foto z projektu nájdete vo fotoalbume