NA SAMOM ZAČIATKU ....

9. októbra 1974 sa začalo s výstavbou školskej jedálne s kuchyňou.

Po 5-tich rokoch bola výstavba ukončená a 3. októbra 1979 sa dočkala jedáleň svojich prvých stravníkov.

Ako prvý personál do školskej kuchyne nastupuje za hlavnú kuchárku p. Anna Štokingerová pod vedením p. Márie Orgoňovej. Ako pomocné kuchárky nastupujú p. M. Smoláriková, J. Čurková a Ľ. Kimličková.

29.11.1979 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie budovy. Otvorenia sa zúčastnili i vedúci odboru školstva ONV v Senici p. Podmanický, p. Pániková - metodička pre školské stravovanie, zástupcovia MNV, ZRPŠ ako i všetci pracovníci školy i jedálne. Hodnota stavby činila 1 963 784 Kčs.

V roku 1990 odchádza vedúca ŠJ na zaslúžený odpočinok - dôchodok, jej funkciu preberá na jeden rok p. E. Hornáčková z Lakšárskej Novej Vsi. V roku 1991 ako vedúca ŠJ nastupuje p. Viera Ofčarovičová, ktorá tu pracuje doteraz.

Po odchode na starobný dôchodok sa mení aj obsadenie hl. kuchárky. V roku 1996 nastupuje p. Jarmila Cingelová, ktorá k nám prechádza zo školskej kuchyne v Lakšárskej Novej Vsi, v roku 2003 ju vystriedala p. A.Konečníková, ktorá u nás pracovala 5 rokov (do r. 2008).  Na funkciu hl. kuchárky sa opäť vracia p. J. Cingelová.

Ako sily, ktoré tu pracovali aj po spojení školy s materskou školou treba spomenúť B. Némethovú, J. Možnú, H. Šišulákovú, M. Rybeckú.

V súčasnosti pracuje v kuchyni p. Šimeková Ľ. , Hargašová H.

Všetky sily sú vyučené v odbore a spĺňajú odbornú spôsobilosť.

Základná škola so školskou jedálňou patrila za svojej existencie pod viacerých zriaďovateľov: ONV Senica odbor školstva, Školská správa v Senici, Okresný úrad Malacky odbor školstva (1996-2002), ZŠ Studienka od roku 2002 získava právnu subjektivitu.

V roku 2004 získava škola oficiálny názov -

- Základná škola s materskou školou Studienka, ktorý je zaevidovaný aj na MŠ SR.

Zriaďovateľom je Obecný úrad Studienka.

Stalo sa v  rokoch:

V lete 1994 sa rozhodlo, že MŠ sa presťahuje zo svojich priestorov do základnej školy

• september 1994 sa do priestorov školskej družiny sťahuje MŠ
  • od roku 2004 sa v ŠJ začalo so stravovaním dôchodcov z obce v rámci sociálneho programu Obecného zastupiteľstva, kde vtedajšia starostka p. Zita Kúrová pridelila na rozvoz obedov do domácnosti bezvládnym spoluobčanom pracovníčku, ktorá pracovala pod OÚ ako nezamestnaná. V roku 2004 z pôvodných 10 sa ich stav zvýšil na súčasných 28.
  • v roku 2005 v letných mesiacoch sa odstraňovala havária na streche mimoškolskej budovy, výška opravy cca 540 000 Sk.
  • V roku 2007 v letných mesiacoch sa pokladala dlažba (namieto PVC) v ŠJ
  • V roku 2008 sa vybudovalo zriaďovateľom OÚ Studienka, nové sociálne zariadenie pre MŠ a samostatné nové vykurovanie pre objekt ŠJ a zvlášť MŠ.
  • cez letné prázdniny 2009 sa uskutočnila výmena zariadenia v ŠJ – nové stoly a stoličky pre školákov a stoly pre škôlkarov
  • 1.9. 2009 sa uskutočnila v priestoroch ŠJ oslava jubilea - 45 rokov vzniku našej základnej školy a 30 rokov existencie ŠJ.

Naša kuchyňa bola vybavená špičkovým zariadením, ktoré do väčšej miery slúži ešte dnes. Niektoré technológie a zariadenie sa v priebehu rokov museli vymeniť alebo modernizovať

• zakúpili sa dva mraziace boxy, umývačka na riad, ohrevný výdajný pult, mikrovlnná rúra, rychlovarná kanvica, nerezové drezy, pracovné nerezové stoly s drezom, nerezové drezy, nový nábytok a počítačová vybavenosť v kancelárii vedúcej, plynový veľkokapacitný sporák, plynová stolica, realizovala sa generálka el. varného kotla, škrabky, kuchynského robota,  uskutočnila sa výmena termostatov na el. trojrúrach. (pozn. viď fotoalbum -modernizácia kuchyne)

Stravovalo sa:

Od otvorenia ŠJ sa v jedálni stravovalo priemerne ročne:

v 80-tych rokoch 180 stravníkov

v 90-tych rokoch 110 stravníkov

v rokoch 2000-2010 sa stravovalo priemerne 160 stravníkov

(podklady a údaje čerpané zo školských kroník a koncoročných výkazov ŠJ)