Oslava MDD a Dňa matiek v školskej jedálni.

Vonku za oknom bola upršaná májová sobota. Mnohí z nás využili toto nepekné počasie a zamenili pohodlie obývačky za aktívne popoludnie v našej školskej jedálni (ďalej ŠJ). Práve toto popoludnie 28. 05. 2011 pripravili pracovníčky ŠJ tvorivé dielne pre deti a mamičky pod názvom "Deti chcú náš čas! " V priestoroch ŠJ sa zišli deti s mamičkami aj dvomi babičkami na tvorivých dielňach. ich úlohou bolo vytvoriť nielen chutné chlebíčky zo surovín, ktoré na to pripravili pani kuchárky, ale hlavne využiť svoju fantáziu a vyrobiť z bežných potravín krásne chuti i oku lahodiace dobroty. Tak napríklad vznikli na tanieroch krásne autíčka, myšky, dubáky, detské tváričky, kocúr v čižmách..... Za ich kreatívnu prácu boli všetci odmenení malým darčekom. Po práci padlo vhod občerstviť sa zákuskami, ktoré na akciu priniesli mamičky na ochutnávku, šálkou kávy či chlebíčkami vlastnej výroby. Táto akcia zároveň poslúžila aj ako dobrá príležitosť ochutnať náterky, ktoré sa podávajú deťom v ŠJ. Počas celého podujatia si mohli prítomní prezrieť výstavku stolovania pre rôzne príležitosti, ktoré pripravil kolektív kuchyne. Stoly boli prestreté pre detskú párty a výnimočný romantický večer. Dva ďalšie stoly boli v štýle Afriky a Latiny. Veríme, že popoludnie strávené v ŠJ bolo pre zúčastnených príjemné. A ak sa Vám podujatie páčilo radi sa s vami uvidíme aj o rok.

Fotky možno vidieť vo fotoalbume.

Kolektív ŠJ