O škole

História Základnej školy s materskou školou v Studienke sa začala 1.septembra 2004, kedy Ministerstvo školstva SR zaradilo do siete škôl nový subjekt - Základnú školu s materskou školou Studienka. Bol nástupcom zrušených subjektov obce. Škola vznikla spojením základnej a materskej školy. Nachádzajú sa v jednom areáli.

Budova základnej školy je v prevádzke od roku 1964, telocvičňa od roku 1983, budova školskej jedálne od roku 1979 a materská škola je v areáli školy od roku 1998.

Základná škola s materskou školou Studienka je menšia škola v okrese Malacky. Jej súčasťou je aj školský klub detí a školská jedáleň.

Základná škola je plnoorganizovaná so všetkými ročníkmi na prvom i druhom stupni. Materská škola sídli v areáli školy spolu v jednom pavilóne so školskou jedálňou. Školský klub detí poskytuje mimovyučovaciu činnosť pre žiakov primárneho vzdelávania.

Areál školy je blízko centra obce. Je obklopený zeleňou a jeho súčasťou je detské ihrisko, viacúčelové ihrisko s umelou trávou a osvetlením a asfaltové ihrisko s mantinelmi. Slúžia na vyučovací proces, mimovyučovacie činnosti krúžkov a verejnosť.