Vianočné tvorivé dielne

Kolektív ŠJ v spolupráci so Základnou školou pre Vás pripravil 14.12 2012  popoludnie, ktoré sa nieslo v duchu tvorivosti. Rodičia spolu s deťmi a pani kuchárkami si navarili vianočnú kapustnicu a spoločným úsilím vyzdobili celú kopu perníčkov, ktoré pre nich upiekli pani kuchárky. Bolo že sa veru načo dívať, pred detskými očami, ožil celý svet zvierat, boli tam soby, ježkovia, medvede, mačky, psy, líšky ......ale aj anjeli, hviezdy, mesiačik.

V jedálni na stoloch bola pripravená výstavka krásnych vianočných ozdôb, ktorú pre nás pripravili deti zo ŽS na zimných tvorivých dielňach. Za to im touto cestou ďakujeme.

Po tvorivej chvíľke nastal čas na posedenie pri vianočnej kapustnici. Pri stoloch sa rozvírila živá diskusia, kto a čo dáva doma do svojej kapustnice. Zhodli sme sa na tom, že receptov na kapustnicu je toľko, koľko je ľudí. Je to vec rodinnej tradície a možností ako spraviť " tú správnu" kapustnicu je veľmi veľa.

Rozžiarený vianočný stromček, koledy, svetlo sviečok a hrejivá atmosféra podujatia, ktorej cieľom bolo zastaviť sa a všade prítomný stres a zhon vymeniť za posedenie s priateľmi. I keď počtom zúčastnených nás nebolo veľa, dúfam, že sa nám podarilo, aby si všetci uvedomili, že srdečná atmosféra nášho adventného popoludnia  bola oveľa viac ako drahé dary.

Keď uvidíte svoje sny kráčať v snehu a na srdiečkach pocítite nehu,

keď snehová vločka zacengá vám na nose, nech tíško znejú slová:

Prajeme vám krásne Vianoce!

kolektív ŠJ