Milí rodičia a čitatelia tejto stránky,

chceme Vám tu ponúknuť zopár receptov na odskúšanie u Vás doma. Sú to recepty, z ktorých varíme v našej školskej jedálni a ktoré schválilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Nátierka šošovicová s jogurtom

3 dkg šošovice, 10 dkg masla, 3 dkg cibule, 1 strúčik cesnaku, 5 dkg bieleho jogurtu, soľ

Šošovicu preberieme, umyjeme a vsypeme do vriacej vody uvariť. Uvarenú rozmixujeme, pridáme do vymiešaného masla s jogurtom a očistenou najemno pokrájanou cibuľou. Dochutíme prelisovaným cesnakom a soľou.

Nátierka syrová labužnícka

5 dkg mäkkého syru,  5 dkg plesňového syru, 5 dkg tvrdého syru, 12 dkg masla, troška mlieka, soľ, 5 dkg cibule

Maslo vymiešame s mäkkým syrom a mliekom. Pridáme očistenú najemno posekanú cibuľu, nastrúhaný plesňový a tvrdý syr.  Nakoniec spolu  vyšľaháme do peny. Dochutíme soľou.

Nátierka vlašská

2 vajcia, 10 dkg šunky, 15 dkg masla,  4 dkg sterilizovaných uhoriek , 5 dkg cibule, trocha soli a horčice.

Maslo vymiešame s horčicou, pridáme očistenú najemno pokrájanú cibuľu, na drobné rezance pokrájanú šunku a steril. uhorky. Všetko dobre vymiešame. Nakoniec pridáme posekané natvrdo uvarené vajcia. Dochutíme soľou.