Kráľovské mango

Mango obsahuje skutočne minimum kalórií, priemerne je to 135 kalorií na jeden plod. To je úžasný benefit, ak si uvedomíme, že mango je doslova vitamínová bomba. Obsahuje asi 5000 medzinárodných jednotiek betakaroténu, je to vzácny oxidant, ktorý účinne bojuje s voľnými radikálmi. Oktrem toho obsahuje väčšie množstvo vitamínu C ako citróny. Nechýba vápnik, fosfor, horčík a celý húf ďaľších živín. Je bohatým zdrojom prírodných enzýmov, jeden plod obsahuje viac ako 3,5 g vlákniny. Mango pomáha človeku udržiavať zdravú pokožku a sliznice, pôsobí ako prevencia proti rakovine kože, podporuje a regeneruje náš zrak. Takisto udržiava v kondícii nielen hrubé črevo, ale celý tráviaci mechanizmus nášho organizmu. Na mladistvú tvár stačí roztlačiť dužinu manga a naniesť na tvár, nechať pôsobiť asi 30 minút, ako pletovú masku. Mango pleť vyhladzuje a účinne bojuje proti vráskam.

Ako správne požívať mango!!!!

Platí jedna veľmi dôležitá zásada, na ktorú nikdy nesmieme zabudnúť. Plody manga sa nesmú zapíjať vodou ani inou tekutinou najmenej dve hodiny, inak si môžeme privodiť nepríjemné tráviace ťažkosti. Mangová sťava by sa mala úžiť po konzumácii ťažšieho korenistého jedla ( vďaka obsahu enzýmov podporuje trávenie).

Ako urýchliť dozrievanie:

Zrelé plody majú krásnu farbu a plnú arómu pochádzajúcu zo stonky. Ak sú na dotyk mäkké a poddajné už pri miernom tlaku, znamená to, že sú zrelé a teda jedlé. Ak však nieje plod dostatočne zrelý, necháme ho dozrieť v izbovej teplote, čas môžeme urýchliť uložením do papierového vrecka.

zdroj: 150 najzdravších potravín na svete, Fortuna, Jonny Bawden