| Názov školy | Základná škola s materskou školou Studienka |
| Adresa školy | 908 75 Studienka 222 |
| Telefón | +421 034/7782162 |
| skola@zsstudienka.edu.sk | |
| WWW stránka | zsstudienka.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Studienka |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Stanislav Demetrovič | 0347782162 | 0918395485 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| ZRŠ - ZŠ | Mgr. Katarína Písečná | 0347782162 | 0918395485 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| ZRŠ - MŠ | Monika Malá | 0347782186 | skola@zsstudienka.edu.sk | |
| vychovávateľka ŠKD | Ivana Pikálková | 0347782162 | 0905585154 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| vedúca ŠJ | Viera Ofčarovičová | 0911782186 | 0907401556 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Martin Biksadský | |
| pedagogickí zamestnanci | ||
| za ZŠ | Alena Šebestová | |
| za MŠ | Anna Koporcová | |
| ostatní zamestnanci | ||
| Viera Ofčarovičová | ||
| zástupcovia rodičov | ||
| za ZŠ | Zuzana Gazdíková | |
| Eva Majzúnová | ||
| za MŠ | Stanislava Koporcová | |
| zástupca zriaďovateľa | ||
| Tatiana Antálková | ||
| Boris Majzún | ||
| Marian Polák | ||
| Miroslav Ullér |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ - 1. stupeň | Oľga Biksadská | 1.stupeň - všetky predmety | |
| PK - spoločensko - vedná | Alena Šebestová | ||
| PK - prírodovedná | Mária Melichárková |
Počet žiakov školy: 131
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 17 | 10 | 21 | 14 | 17 | 11 | 14 | 4 | 23 | 131 |
| z toho ŠVVP | ||||||||||
| z toho v ŠKD |
ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2014
19 žiakov 9.-triedy
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 | 11 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 16 | 3 | ||||||
| prijatí | 16 | 3 | ||||||
| % úspešnosti | 100 | 100 |
| Trieda | ANJ | ANJ | BIO | CvM | CvSJ | DEJ | DOV | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | INV | INF | MAT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,13 | 1,13 | |||||||||||||
| II. | 1,11 | 1 | 1,33 | ||||||||||||
| III. | 1,35 | 1 | 1,45 | ||||||||||||
| IV. | 1,93 | 1 | 1,5 | ||||||||||||
| V. | 2,31 | 1,5 | 1,31 | 1,69 | 1,88 | 2,81 | |||||||||
| VI. | 2,2 | 1,9 | 2,1 | 1,7 | 2 | 1,6 | 1,6 | 2,4 | |||||||
| VII. | 2,57 | 2,71 | 3 | 2,36 | 2,5 | 2,64 | 2,21 | 3,21 | |||||||
| VIII. | 3,33 | 2,67 | 2,67 | 3 | 2,67 | 2,67 | 2,33 | 3,33 | |||||||
| IX. | 2,45 | 2 | 2,3 | 2 | 2,15 | 2,7 | 2,2 | 3,3 |
| Trieda | NBV | NEJ | OBN | OBV | Poč | PVC | PRI | PDA | Prv | SJL | Spr | SVP | THV | TEH | TSV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,13 | 1,31 | 1 | ||||||||||||
| II. | 1,11 | 1,44 | 1 | ||||||||||||
| III. | 1,25 | 1,45 | 1 | ||||||||||||
| IV. | 1,29 | 1,5 | 1,79 | 1 | |||||||||||
| V. | 1,94 | 2,44 | 1 | ||||||||||||
| VI. | 2,4 | 1,9 | 2,3 | 1,1 | |||||||||||
| VII. | 2,57 | 1,93 | 2,57 | 1 | 1 | ||||||||||
| VIII. | 2,67 | 2 | 3,33 | 1,67 | 1 | ||||||||||
| IX. | 2,8 | 1,7 | 2,75 | 1,05 |
| Trieda | TEV | VLA | VYU | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|
| I. | |||||
| II. | 1,11 | ||||
| III. | 1,3 | ||||
| IV. | 2 | ||||
| V. | |||||
| VI. | |||||
| VII. | |||||
| VIII. | |||||
| IX. |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. | 16 | 16 | 0 | 0 |
| II. | 9 | 9 | 0 | 0 |
| III. | 21 | 20 | 0 | 1 |
| IV. | 14 | 14 | 0 | 0 |
| V. | 17 | 16 | 0 | 1 |
| VI. | 11 | 9 | 1 | 1 |
| VII. | 14 | 12 | 2 | 0 |
| VIII. | 4 | 3 | 0 | 1 |
| IX. | 22 | 19 | 1 | 2 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 16 | 1056 | 66,00 | 1051 | 65,69 | 5 | 0,31 |
| II. | 9 | 446 | 49,56 | 446 | 49,56 | 0 | 0,00 |
| III. | 21 | 1097 | 54,85 | 1093 | 54,65 | 4 | 0,20 |
| IV. | 14 | 696 | 49,71 | 696 | 49,71 | 0 | 0,00 |
| V. | 17 | 538 | 33,63 | 538 | 33,63 | 0 | 0,00 |
| VI. | 11 | 855 | 85,50 | 854 | 85,40 | 1 | 0,10 |
| VII. | 14 | 903 | 64,50 | 897 | 64,07 | 6 | 0,43 |
| VIII. | 4 | 718 | 239,33 | 650 | 216,67 | 68 | 22,67 |
| IX. | 22 | 1725 | 86,25 | 1688 | 84,40 | 37 | 1,85 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor 9 SJ | 20 | 54,67 | |
| Monitor 9 MAT | 20 | 43,25 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) | ŠVP | ŠVP | ŠVP | ŠVP | ŠVP | ŠVP | ŠVP | ŠVP | ŠVP |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 17 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 114 | 3 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 9 | 131 | 3 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP - ZŠ | 12 | 1 | 12 | 1 |
| TPP - MŠ | 5 | 1 | 5 | 1 |
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 2 | 5 | 0 | 2,0 |
| ZPS | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Na dohodu | 1 | 2 | 1,5 | 0 |
| ŠKD | 1 | 0 | 1 | 0 |
| ŠJ | 0 | 4 | 0 | 3,5 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 15 | 15 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 16 | 16 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5.-9.tr | geografia | 9 |
| 5.tr. | SJ | 5 |
| 5.-9.tr. | občianska výchova | 5 |
| 5.-9.tr. | výtvarná výchova | 5 |
| 8.tr. | svet práce | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 4 | 1 |
| 2.kvalifikačná skúška | 2 | |
| štúdium školského manažmentu | 0 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 2 | 1 |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | 0 | |
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| MIDICOOL - volejbal žiačky | 5 | 1.m. | 1.m | 1.m. | |
| MINICOOL - volejbal ml. žky | 4 | 1.m. | 2.m. | 6.m. | |
| Volejbal - ZŠ | 10 | 1.m. | 1.m. | 2.m. | |
| Atletika - dievčatá | 1 | 1.m | 1.m. | 11.m. | |
| Cezpoľný beh - najmladšie žiačky | 3 | 1.m | |||
| Cezpoľný beh - mladšie žiačky | 3 | 1.m. 2 x | |||
| Florbal - chlapci | 12 | 3.m. | |||
| Biblická olympiáda | 3.m. |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Aktivity organizované na škole :
1. Imatrikulácia prvákov
2. Karneval pre žiakov ZŠ
3. Dni športu
4. Súťaže v pexese , dáme aj šachu.
5. MDD - deň detí - súťaže v športe a zručnostiach
6. Vystúpenia divadelného a hudobného žánru- divadlo Cliperton z Banskej bystrice
7. Tvorivé dielne pre žiakov - 3 krát ročne
8. Deň Zeme
9. Slávnosti pod jedličkou
10.Deň narcisov
11.Plavecký výcvik 3. a 4.trieda v malackách
12.Lyžiarsky výcvik - 2.stupeň - Filipov - ČR.
Výlety a exkurzie :
1. stupeň
a, exkurzia do čokoládovne v Kitsee/Rakúsko /
b, výlet do Vojky a Gabčíkova
2. stupeň
a, exkurzia vlakom do Bratislavy- dopravné múzeum
b, výlet do Bratislavy
Vystúpenia našich žiakov na iných podujatiach
1. Mikulášske oslavy v obci
2. Vystúpenia našich žiakov pre jubilantov a dôchodcov
3. Vystúpenie na oslave ku Dňu matiek
4.Účasť na oslavách dňa MDD poriadaného Obecným úradom
5. Účasť na kultúrnej časti Olympiády v Závode
6.Účasť na súťažiach Enviroparku vo vybíjanej, florbale.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
Enviropark - športové súťaže vo vybíjanej 1.stupeň a 2.stupeň, florbal chlapci - 2.stupeň.
- Enviropark hľadá talent - kultúrna časť - Závod
- výučba NJ v rámci projektu v MŠ aj ZŠ - krúžok
Správaj sa normálne - projekt policajného zboru SR
- školenia pracovníčkou PZ SR mesačne v 5.triede
Dopravné ihriská - na našej škole prebehol tento projekt na mobilnom dopravnom ihrisku
Bol podaný projekt nadácie Volkswagen Dopravné ihriská - nebol vybraný komisiou
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2012/2013, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
V školskom roku 2013/2014 :
1. Vymaľovanie chodby do školy
2.. Nákup 1 interaktívnej tabule
3.. Rekonštrukcia kanalizácie
4. Pravidelné revízie
Pravidelná údržba a nákup materiálu a PC techniky
- tonery do tlačiarní a kopírok
- údržba PC a príslušenstva
- opravy PC a príslušenstva
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Príjmy za šk.rok 2010/2011 : 2013/2014 : ZŠ MŠ ŠKD ŠJ Spolu
Rozpočet na šk.rok 2011/2012 2013/2014 252 064,22 64 041,24 9 175,21 29 950,62 355 231,28
Vzdelávacie poukazy 3 531,00 3 531,00
Dotácia pre 5 roč.deti MŠ 2 441,00 2 441,00
Školné MŠ-poplatky rodičov 2 786,00 2 786,00
ŠKD - poplatky rodičov 2 107,00 2 107,00
Stravovanie-hmotná núdza 1 006,24 1 006,24
Dotácia za dobré výsledky
Učebné pomôcky-hmot.nudza 83 83
Slov.volejbal.federácia 337,15 337,15
Réžia ŠJ 12 123,28 12 123,28
Spolu za šk.rok 2013/2014 : 256 015,37 69 268,24 11 282,21 43 080,13 379 645,95
Čerpanie za šk.rok 2010/2011 k 2013/2014 ZŠ MŠ ŠKD ŠJ Spolu
Mzdy a odvody 196 819,11 57 111,06 9 617,09 29 063,90 292 611,16
Náhrada príjmu PN /do 10 dní/ 17,54 153,37 55,82 29,95 256,68
Dohody 13 738,70 935 633,25 15 306,95
Prevádzk.stroje a zariadenia 648,58 648,58
Výpočtová technika 1 179,87 1 179,87
Plyn 12 379,33 3 011,24 418,73 2 912,79 18 722,09
Elektrina,voda,telefon 4 596,24 608,88 39,4 1 647,46 6 891,98
Cestovné,prepravné 192,12 30 19,4 241,52
Prídel do SF 1 529,02 455,4 66,52 240,85 2 291,79
Školenia, inzercia 201 201
Pracovné odevy 33,95 33,95
Požiarna ochrana, BOZP 367,6 103,2 12,2 90,6 573,6
Interiér.vybavenie 516,02 516,02
Stravovanie-hmotná núdza 1 006,24 1 006,24
Knihy,časopisy,učebnice,pomôcky 3 881,76 620,6 9 4 511,36
Opravy a udržiavanie,všeob.služby 10 982,89 4 483,33 4 402,90 19 869,12
Nákup čistiacich,kancel.mat,drobný
materiál 4 495,96 231,68 49,05 1 596,65 6 373,34
Príspevok na stravu 1 086,00 338,40 70,8 357,60 1 852,80
Poistné 724,43 724,43
Program VEMA, IBEU, software 1 104,46 1104,46
Popl.banke, OLO 358,93 41,71 400,64
Revízie,deratizácia,zhotov.kľúčov 685,41 200,06 8,6 354,3 1 248,37
Plavecký kurz 144,00 144,00
Učebné pomôcky-hmot.nudza 83,00 83,00
Prenájom pošt.priečinku 30,00 30,00
Odchodné 1 562,00 1 261,00 2 823,00
Spolu : 256 015,37 69 268,24 11 282,21 43 080,13 379 645,95
Hlavné ciele a ich plnenie v koncepčnom zámere rozvoja školy.
1. Rozšírené vyučovanie cudích jazykov a vyučovanie 2 cudzích jazykov - anglický jazyk a nemecký jazyk
V tomto bode sme sa snažili zaradiť vyučovanie cudzieho jazyka už od 1.triedy - anglický jazyk a od 6.triedy sma mali 2 cudzie jazyky - nemecký a anglický
Zámer bol splnený.Vyučujúca AJ študuje na 2.ročné štúdiu pre kvalifikovanosť AJ.
2. Informačné technológie
V predmete informatika ako aj na krúžkoch informatiky a neustálym nákupom nových softvare a počítačovej techniky ako interaktívnej technológie sa škola neustále snaží žiakom sprostredkovať najnovšie trendy a vyučovaním projektov na predmetoch aj v iných oblastiach ukazovať možnosti praktickej výuky na vyučovaní.
Zámer bol splnený
3. Výchova športovo- talentovanej mládeže - prostredníctvom Školského strediska záujmovej činnost vo volejbale
Ciel bol splnený- je to výchova talentov pre vyššie útvary talentovanej mládeže a škola sa umiestnila na Majstrovstvách Slovenska na 1.mieste v midivolejbale žiačok a vo volejbale žiačok ZŠ na 2.mieste.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Škola dosahuje veľmi dobré výsledky najmä v športových súťažiach, ktoré boli popísané v predchádzajúcom bode.Je to najmä činnosťou školského strediska záujmovej činnosti vo volejbale dievčat, kde dosahujú pravidelne výborné výsledky na školských súťažiach a aj výchovou talentov pre vyššie centrá talentovanej mládeže v Senici a v Bratislave.Ale úspechy dosiahli pekné i chlapci.
V informatike škola napreduje tým, že má modernú techniku, ktorú žiaci využívajú na vyučovaní. Je to 16 PC v učebni,, otvorenie novej multimediálnej učebne aj na jazyky. Ďalej notebooky učiteľov, softvare na jednotlivé predmety.
Škola má dobrú spoluprácu s Obecným úradom i Rodičovskou Radou ako i radou školy. Obec nám poskytuje finančné prostriedky na činnosť MŠ, ŠJ a ŠKD z podielových daní a my naopak pomáhame obci tým, že naši žiaci sa zúčastňujú na kultúrnych podujatiach svojimi vystúpeniami.
Veľmi dobre sa javí i zavedenie dvoch cudzích jazykov na škole.Žiaci majú možnosť mať až 6hodín AJ a NJ týždenne a AJ sa učí už od 1.triedy.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
1. Slabšia účasť na predmetových olympiadach v okresných kolách
2. Spolupráca s rodičmi hlavne u problémových žiakov- účasť hlavne týchto rodičov na rodičovských združeniach
3. Zlepšiť kvalifikovanosť učiteľov v jednotlivých predmetoch, aby väčšina predmetov bola vyučovaná kvalifikovane.
4. Zlepšiť zapojenie všetkých učiteľov na poriadaní jednotlivých akcií .
5. Zapojiť učiteľov do systému vzdelávania , na školeniach treba ich aktívnu účasť,a by mohli vyučovať podľa nových trendov Modernej školy.
Uplatnenie žiakov
Všetci žiaci , ktorí končili dochádzku v 9. triede sa dostali na stredné školy a odborné učilištia.
Percentuálne vyjadrenie na prijímacích pohovoroch :
100 % prijatých,m ktorí sa hlásili.
Žiaci boli pripravovaní na testovanie žiakov 2014.
Psychohygienické podmienky
Škola má veľmi dobré podmienky na výchovu a vzdelávanie žiakov.Je zriadená počítačová učebňa s 15 PC, nová multimediálna a jazyková učebňa ,vybudované viacúčelové ihrisko, vybudované nové detské ihrisko pre ŠKD a MŠ,dobre vybavená telocvičňa s posilňovňou.fungujú 2 interaktívne tabule.
Škola má aj fyzikálno- chemickú učebňu, ktorá je však už dosť zastaralá a bude treba ju obnoviť. Na škole je aj učebňa hudobnej výchovy
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Hasičský krúžok | 20 | pán Písečný | |
| Internetový krúžok | 10 | Mgr. Mária Čabrunová | |
| Krúžok programovania | 10 | Mgr. Mária Čabrunová | |
| Tenisový krúžok | 15 | Mgr. Ingrid Kimličková | |
| Šikovné ruky | 15 | Mgr. Jana Cigáneková | |
| Florbal - 1.stupeň | 15 | Mgr. Milan Bayer | |
| Florba - 2.stupeň | 15 | Mgr. Milan Bayer | |
| Zborový spev | 15 | Mgr. Katarína Písečná | |
| Literárny krúžok | 15 | Mgr. Ivana Pikálková | |
| Matematický krúžok | 17 | Mgr. Mária Melichárková | |
| Spoločenské hry | 15 | Mgr. Oľga Biksadská |
Škola spolupracuje s rodičmi formou rodičovských združení, ktoré sa konajú 4 krát ročne.
S rodičovskou radou spolupracuje škola tak, že rodičovská rada pomáha s rodičovských príspevkov financovať 2 krát ročne balíčky pre žiakov a financovaní cestovného na plavecký výcvik, súťaže v rámci okresu,nákupom cien na karneval a na odmeny pre žiakov ku koncu školského roka.Rodičovská rada zasadá 4 krát ročne a riaditeľ školy podáva správy o výchovno - vyučovacích výsledoch.
Rada školy bola novozvolená pre 4 - ročné obdobie a mala by zasadať 4 krát ročne.Pomáha pri riešení problémov hlavne v spolupráci s Obecným zastupiteľstvom.
Základná škola s materskou školou Studienka poskytuje občanom a organizáciám využitie športového areálu na voľnočasové aktivity či už v telocvični alebo viacúčelovom ihrisku, deťom s rodičmi na novom detskom ihrisku za telocvičňou.
Škola, rodičia i obecný úrad dobre spolupracujú pri zabezpečovaní chodu školy po organizačnej i finančnej stránke.
Vypracoval: Mgr. Stanislav Demetrovič
V Studienke, 3. októbra 2014
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 6.októbra 2014
Powered by aSc EduPage