| Názov školy | Základná škola s materskou školou Studienka |
| Adresa školy | 908 75 Studienka 222 |
| Telefón | +421 034/7782162 |
| skola@zsstudienka.edu.sk | |
| WWW stránka | zsstudienka.edupage.org |
| Zriaďovateľ | obec Studienka |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Stanislav Demetrovič | 0347782162 | 0918395485 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| ZRŠ pre ZŠ | Milan Bayer | 0347782162 | 0918395485 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| ZRŠ pre MŠ | Irena Koporcová | 0347782186 | 0907152089 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| vychovávateľka ŠKD | Ivana Pikálková | 0347782162 | 0905585154 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| vedúca ŠJ | Viera Ofčarovičová | 0911782186 | 0907401556 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Ing., Stúpalová Renáta | |
| pedagogickí zamestnanci | ||
| za ZŠ | Slezáková Jozefa | |
| za MŠ | Koporcová Anna | |
| ostatní zamestnanci | Ofčarovičová Viera | |
| zástupcovia rodičov | ||
| za MŠ | Šišuláková Eva | |
| za ZŠ | Gazdíková Zuzana | |
| Drinková Adela | ||
| zástupcovia zriaďovateľa | ||
| pracovníci OÚ | Antálková Tatiana | |
| poslanci | Majzún Boris | |
| Polák Marián | ||
| iní - za obec | Ullér Miroslav |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| Metodické združenie - 1.stupeň | Biksdská Oľga | ||
| PK spoločnsko vedná a výchovných predmetov | Slezáková Jozefa | ||
| PK prírodovedná | Poláková Dagmara | ||
| koordinátor prevencie drogových závislostí | Písečná Katarína | ||
| Výchovné poradenstvo | Soukupová Ľuboslava | ||
| Výchova k manželstvu a rodičovstvu | Čabrunová Mária |
Počet žiakov školy: 120
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 13 | 21 | 11 | 14 | 5 | 21 | 12 | 10 | 13 | 120 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||
| z toho v ŠKD | 8 | 12 | 5 | 25 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2010: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2010: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2011
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 13 | 15 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 0 | 0 | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 15 |
| prijatí | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 15 | ||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | AnJ | ANJ | BIO | CvM | CvSJ | DEJ | DOV | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | INV | INF | MAT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,08 | 1,08 | 1 | ||||||||||||
| II. | 1,11 | 1 | 1,22 | 1 | 1,44 | ||||||||||
| III. | 1,73 | 1,18 | 1,09 | 1,82 | |||||||||||
| IV | 1,79 | 1,21 | 1,79 | ||||||||||||
| V. | 2,6 | 2,6 | 2,2 | 2 | 2,4 | 3 | |||||||||
| VI. | 1,95 | 1,84 | 1,79 | 2,58 | 2,32 | 1,42 | 2,68 | 1,74 | 2,11 | ||||||
| VII. | 2,75 | 2,58 | 2,58 | 3 | 2,75 | 1,58 | 2,08 | 2,25 | 2,75 | ||||||
| VIII. | 1,9 | 2,1 | 2,3 | 1,7 | 2,3 | 3 | |||||||||
| IX. | 1,77 | 2,38 | 2,31 | 1,46 | 2,15 | 2,77 |
| Trieda | NBV | NEJ | OBN | OBV | Poč | PRV | PRI | PRV | Prv | SJL | Spr | SVP | THV | TEH | TSV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,08 | 1,17 | 1 | ||||||||||||
| II. | 1,39 | 1,44 | 1 | ||||||||||||
| III. | 1,55 | 1,73 | 1,09 | ||||||||||||
| IV | 1,07 | 1,43 | 1,57 | 1 | |||||||||||
| V. | 2,8 | 2,2 | 3 | 1,6 | 2,6 | ||||||||||
| VI. | 2,63 | 1,68 | 2,89 | 1,05 | 1,79 | ||||||||||
| VII. | 3,08 | 1,92 | 3,08 | 1,17 | 1,75 | 1,75 | 1,75 | ||||||||
| VIII. | 3 | 1,8 | 2 | 3 | 1,3 | 1,9 | |||||||||
| IX. | 2,77 | 1,46 | 2,31 | 2,85 | 1,08 | 1,38 |
| Trieda | TEV | VLS | VYU | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1 | 1 | |||
| II. | 1,11 | 1,44 | 1,11 | ||
| III. | 1,27 | 2,09 | 1,18 | ||
| IV | 1,43 | 1,5 | 1,21 | ||
| V. | 1,4 | ||||
| VI. | 1,11 | ||||
| VII. | 1,75 | ||||
| VIII. | 1,88 | 1,6 | 2,5 | ||
| IX. | 1,77 | 1,08 | 2,23 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. | 13 | 12 | 0 | 1 |
| II. | 21 | 18 | 0 | 3 |
| III. | 11 | 11 | 0 | 0 |
| IV | 14 | 14 | 0 | 0 |
| V. | 5 | 5 | 0 | 0 |
| VI. | 21 | 19 | 0 | 2 |
| VII. | 12 | 11 | 1 | 0 |
| VIII. | 10 | 10 | 0 | 0 |
| IX. | 13 | 13 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 13 | 575 | 47,92 | 575 | 47,92 | 0 | 0,00 |
| II. | 21 | 701 | 701 | 0 | |||
| III. | 11 | 585 | 53,18 | 585 | 53,18 | 0 | 0,00 |
| IV | 14 | 972 | 69,43 | 970 | 69,29 | 2 | 0,14 |
| V. | 5 | 868 | 806 | 62 | |||
| VI. | 21 | 1162 | 1140 | 22 | |||
| VII. | 12 | 1526 | 1519 | 7 | |||
| VIII. | 10 | 1213 | 121,30 | 1170 | 117,00 | 43 | 4,30 |
| IX. | 13 | 1029 | 79,15 | 1023 | 78,69 | 6 | 0,46 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | celoslovenský priemer |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 13 | 61,5 | 58,2 |
| Monitor MAT | 13 | 41,9 | 52,9 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | 1 | |||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Školský vzdel. program | ŠVP | ŠVP | ŠVP | ŠVP | ŠVP | ŠVP | ŠVP | ŠVP |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 1 | 20 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 105 | 2 |
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 9 | 125 | 2 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP - ZŠ | 11 | 1 | 11 | 1 |
| TPP - MŠ | 4 | 1 | 4 | 1 |
| ŠKD | 1 | 0 | 1 | |
| ŠJ | 0 | 4 | 0 | 3,5 |
| Na dohodu | 1 | 2 | 0,5 | |
| Znížený úväzok - ZŠ | 1 | 5 | 0 | 2,0 |
| ZPS | 0 | 0 | 0 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1/ k 1.9.2011 ukončené štúdium/ | 12 | 13 |
| vychovávateľov | 1 | 1 | |
| učitelia MŠ | 4 | 4 | |
| spolu | 1 | 17 | 18 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5.-9. | geografia | 9 |
| 5.-9. | dejepis | 9 |
| 5.-9. | občianska výchova | 5 |
| 5.-9. | výtvarná výchova | 5 |
| 7. | svet práce | 1 |
| 5. | slovenský jazyk | 5 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 4 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 4 | |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | 1 | |
| vysokoškolské pedagogické | 2 | |
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | regionálne kolo | krajské kolo | celoslovenské kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| MINIMAX ml.žiačky | 5 | 1.miesto | 1.miesto | 1.miesto | 2.miesto |
| MIDIMAX st. žiačky | 8 | 1.miesto | 1.miesto | 3.miesto | |
| Mladí záchranári CO | 4 | 1.miesto | |||
| Cezpoľný beh chlapci | 3 | 3.miesto | |||
| Olympiáda v NJ | 1 | 3.miesto |
Aktivity organizované na škole:
1. Deň narcisov
2. Karneval pre žiakov ZŠ
3. Dni športu
4.Súťaže v pexese, dáme a šachu.
5.Medzinárodný deň detí - športové a zručnostné súťaže
6.Slávnosti pod jedličkou - kultúrny program všetkých tried
7. Prázdninový tábor detí 1. stupňa
8. Vystúpenia divadelného a hudobného žánru.
9.Tvorivé dielne pre žiakov 1. stupňa - 4 krát ročne
10.Usporiadanie Olympijského dňa v spolupráci s enviroparkom Pomoravie za účasti žiakov zo 7 obcí.
11. Noc s Andersenom
Výlety a exkurzie :
1 stupeň
- výlet do jaskyne Driny
- divadelné predstavenie v Bratislave
2.stupeň
- výlet do Budapešti
Vystúpenia našich žiakov na iných podujatiach :
1. Mikulášske oslavy v obci
2. Vystúpenia pre jubilantov a dôchodcov
3. Vystúpenia na oslave Dňa matiek
4.Účasť na oslavách MDD poriadané Obecným úradom
V školskom roku sme nemali vypracované žiadne projekty
V školskom roku 2010/2011 nebola na našej škole žiadna inšpekčná činnosť
V školskom roku 2010/2011 :
1. Výmena parkiet v jednej triede za PVC.
2. Vymaľovanie 3 tried a časti telocvične.
3. Nákup projektorov do tried a učební tak, aby boli 4 stále projektory a jeden mobilný.
4. Nákup notebookov všetkým učiteľom
5. Nákup vybavenia do ŠKD.
Pravidelná údržba a nákup materiálu a počítačovej techniky :
- tonery do tlačiarní a kopírok
údržba počítačov a príslušenstva
opravy počítačov, tlačiarní a kopíriek
Príjmy za šk.rok 2010/2011 : ZŠ MŠ ŠKD ŠJ Spolu
rozpočet na šk.rok 2009/2010 226 887,75 45 552,00 9 893,61 33 644,74 315 969,10
Vzdelávacie poukazy 3 164,00 3 164,00
Dotácia pre 5 roč.deti MŠ 2 437,00 2 437,00
Školné MŠ-poplatky rodičov 1 950,02 1 950,02
ŠKD - poplatky rodičov 723,00 723,00
Stravovanie-hmotná núdza 234,47 234,47
Réžia ŠJ 7 300,00 7 300,00
Spolu za šk.rok 2010/2011 : 230 042,75 49 939,02 10 616,61 41 179,21 331 777,59
Čerpanie za šk.rok 2010/2011 ZŠ MŠ ŠKD ŠJ Spolu
Mzdy a odvody 156 224,31 43 270,11 9 579,61 25 664,73 234 738,76
Náhrada príjmu PN /do 10 dní/ 184,35 101,16 285,51
Dohody 26 165,65 1 150,00 350 1 841,35 29 507,00
Prevádzk.stroje a zariadenia 4 740,96 4 740,96
Výpočtová technika 3 351,86 333,5 3 685,36
Plyn 7 682,64 2 607,08 433,62 2 462,48 13 185,82
Elektrina,voda,telefon 6 095,09 488,39 2 982,36 9 565,84
Cestovné,prepravné 757,26 25,26 92,15 874,67
Prídel do SF 1 202,92 329,15 71,5 210,62 1 814,19
Školenia, inzercia 178 53 231
Pracovné odevy
Požiarna ochrana, BOZP 370,49 102,6 98,11 571,2
Interiér.vybavenie 958,52 387,29 1 345,81
Stravovanie-hmotná núdza 234,47 234,47
Knihy,časopisy,učebnice,pomôcky 3 372,51 207 66,7 3 646,21
Opravy a udržiavanie 13 330,29 133,03 135,82 605,07 14 204,21
Nákup čistiacich,kancel.mat,drobný 3 864,35 246,79 8,86 501,56 4 621,56
materiál
Príspevok na stravu 2 335,60 837,60 37,2 923,60 4 134,00
Poistné 371,54 371,54
Program VEMA, IBEU, software 356 356
Popl.banke, OLO 889,59 220,22 1 109,81
Revízie,deratizácia,zhotov.kľúčov 621,78 53,56 148,33 823,67
Odchodné 1 730,00 1 730,00
Spolu : 230 042,75 49 939,02 10 616,61 41 179,21 331 777,59
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Škola dosahuje veľmi dobré výsledky najmä v športových súťažiach, ktoré boli popísané v predchádzajúcom bode.Je to najmä činnosťou školského strediska záujmovej činnosti vo volejbale dievčat, kde dosahujú pravidelne výborné výsledky na školských súťažiach a aj výchovou talentov pre vyššie centrá talentovanej mládeže v Senici a v Bratislave.Ale úspechy dosiahli pekné i chlapci.
V informatike škola napreduje tým, že má modernú techniku, ktorú žiaci využívajú na vyučovaní. Je to 16 PC v učebni,, otvorenie novej multimediálnej učebne aj na jazyky. Ďalej notebooky učiteľov, softvare na jednotlivé predmety.
Škola má dobrú spoluprácu s Obecným úradom i Rodičovskou Radou ako i radou školy. Obec nám poskytuje finančné prostriedky na činnosť MŠ, ŠJ a ŠKD z podielových daní a my naopak pomáhame obci tým, že naši žiaci sa zúčastňujú na kultúrnych podujatiach svojimi vystúpeniami.
Veľmi dobre sa javí i zavedenie dvoch cudzích jazykov na škole.Žiaci majú možnosť mať až 5 hodín AJ a NJ týždenne a AJ sa učí už od 1.triedy.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
1. Slabšia účasť na predmetových olympiadach v okresných kolách
2. Spolupráca s rodičmi hlavne u problémových žiakov- účasť hlavne týchto rodičov na rodičovských združeniach
3. Zlepšiť kvalifikovanosť učiteľov v jednotlivých predmetoch, aby väčšina predmetov bola vyučovaná kvalifikovane.
4. Zlepšiť zapojenie všetkých učiteľov na poriadaní jednotlivých akcií .
5. Zapojiť učiteľov do systému vzdelávania , na školeniach treba ich aktívnu účasť,a by mohli vyučovať podľa nových trendov Modernej školy.
Všetci žiaci , ktorí končili dochádzku v 9. triede sa dostali na stredné školy a odborné učilištia, jeden žiak 8.triedy na odborné učilište a jedna žiačka 7. triedy ukončením ZŠ nepokračuje na žiadnej školňe ani OU.
Percentuálne vyjadrenie na prijímacích pohovoroch :
100 % prijatých,m ktorí sa hlásili.
Žiaci boli pripravovaní na testovanie žiakov 2011 formou doučovania.Keďže skúšky nerobili, tak boli prijatí bez skúšok.
Škola má veľmi dobré podmienky na výchovu a vzdelávanie žiakov.Je zriadená počítačová učebňa s 15 PC, nová multimediálna a jazyková učebňa ,vybudované viacúčelové ihrisko, vybudované nové detské ihrisko pre ŠKD a MŠ,dobre vybavená telocvičňa s posilňovňou.
Škola má aj fyzikálno- chemickú učebňu, ktorá je však už dosť zastaralá a bude treba ju obnoviť. Na škole je aj učebňa hudobnej výchovy
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Hasičský krúžok | 15 | 1 | Pavelka |
| Športové hry chlapci 2. stupeň | 15 | 1 | Milan Bayer |
| Krúžok spoločenských hier | 15 | 1 | Mgr. Oľga Biksadská |
| Počítačový krúžok | 15 | 1 | Mgr. Jana Cigáneková |
| Práca s počítačom | 20 | 2 | Mgr. Mária Čabrunová |
| Zborový spev | 15 | 1 | Mgr. Katarína Písečná |
| Volejbalový krúžok | 15 | 1 | Marianna Biksadská |
Škola spolupracuje s rodičmi formou rodičovských združení, ktoré sa konajú 4 krát ročne.
S rodičovskou radou spolupracuje škola tak, že rodičovská rada pomáha s rodičovských príspevkov financovať 2 krát ročne balíčky pre žiakov a financovaní cestovného na plavecký výcvik, súťaže v rámci okresu,nákupom cien na karneval a na odmeny pre žiakov ku koncu školského roka.Rodičovská rada zasadá 4 krát ročne a riaditeľ školy podáva správy o výchovno - vyučovacích výsledoch.
Rada školy bola novozvolená pre 4 - ročné obdobie a mala by zasadať 4 krát ročne.Pomáha pri riešení problémov hlavne v spolupráci s Obecným zastupiteľstvom.
Základná škola s materskou školou Studienka poskytuje občanom a organizáciám využitie športového areálu na voľnočasové aktivity či už v telocvični alebo viacúčelovom ihrisku, deťom s rodičmi na novom detskom ihrisku za telocvičňou.
Škola, rodičia i obecný úrad dobre spolupracujú pri zabezpečovaní chodu školy po organizačnej i finančnej stránke.
Vypracoval: Stanislav Demetrovič
V Studienke, 3.10.2011
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 3.10.2011
Vyjadrenie Rady školy :
Schválenie zriaďovateľom školy:
Powered by aSc EduPage