| Názov školy | Základná škola s materskou školou Studienka |
| Adresa školy | 908 75 Studienka 222 |
| Telefón | +421 034/7782162 |
| skola@zsstudienka.edu.sk | |
| WWW stránka | zsstudienka.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Studienka |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Stanislav Demetrovič | 0347782162 | 0918395485 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| ZRŠ pre ZŠ | Milan Bayer | 0347782162 | 0918395485 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| ZRŠ pre MŠ | Irena Koporcová | 0347782186 | 0907152089 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| vychovávateľka ŠKD | Ivana Pikálková | 0347782162 | 0905585154 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| vedúca ŠJ | Viera Ofčarovičová | 0347782186 | 0911782186 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Ing.,Stúpalová Renáta | |
| pedagogickí zamestnanci | ||
| za ZŠ | Slezáková Jozefa | |
| za MŠ | Koporcová Anna | |
| ostatní zamestnanci | Ofčarovičová Viera | |
| zástupcovia rodičov | Voleková Martina | |
| Gazdíková Zuzana | ||
| Drinková Adela | ||
| zástupca zriaďovateľa | ||
| pracovníci OÚ | Antálková Tatiana | |
| poslanci | Majzún Boris | |
| Polák Marián | ||
| iní - za obec | Uller Miroslav |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| Metodické združenie - 1.stupeň | Biksadská Oľga | ||
| PK spoločensko vedná a výchovných predmetov | Slezáková Jozefa | ||
| PK prírodovedná | Poláková Dagmar | ||
| Koordinátor prevencie dogových závislostí | Písečná Katarína | ||
| Výchovné poradenstvo | Soukupová Ľuboslava | ||
| Výchova k manželstvu a rodičovstvu | Čabrunová Mária |
Počet žiakov školy: 132
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 11 | 14 | 5 | 20 | 12 | 11 | 14 | 23 | 13 | 123 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||
| z toho v ŠKD | 9 | 12 | 2 | 2 | 25 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2008: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2008: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2009
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 13 | 14 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 0 | 0 | 3 | 9 | 1 | 1 | 14 | |
| prijatí | 0 | 0 | 3 | 9 | 1 | 1 | 14 | |
| % úspešnosti | 0 | 0 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | CvM | CvSJ | D | Ev | F | Hv | Ch | M | AJ | NJ | Ov | Informatika | Geografia | P | Pv |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,36 | 1,36 | |||||||||||||
| II. | 1,29 | 1,07 | 1,07 | ||||||||||||
| III. | 2,60 | 2,80 | |||||||||||||
| IV. | 2,05 | 1,50 | 2,80 | ||||||||||||
| V. | 2,25 | 2,42 | 2,75 | 2,92 | 1,50 | 2,08 | 2,08 | ||||||||
| VI. | 2,27 | 2,27 | 3,27 | 2,64 | 2,00 | 2,18 | |||||||||
| VII. | 2,50 | 2,36 | 2,57 | 2,86 | 2,64 | 1,57 | 2,14 | ||||||||
| VIII. | 2,09 | 2,22 | 2,09 | 2,30 | 2,65 | 2,35 | 1,39 | 2,04 | |||||||
| IX. | 2,15 | 2,08 | 2,33 | 2,00 | 2,54 | 2,54 | 1,46 | 1,77 |
| Trieda | PVd | SJ | Biol | Tech | Tv | V | Vv | Z | priemer | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 1,27 | 1,55 | 1,39 | |||||||
| II. | 1,21 | 1,16 | ||||||||
| III. | 1,242,40 | 2,40 | 2,60 | 2,56 | ||||||
| IV. | 1,55 | 2,25 | 1,55 | 1,97 | ||||||
| V. | 2,50 | 1,92 | 2,27 | |||||||
| VI. | 2,82 | 2,18 | 2,45 | |||||||
| VII. | 2,862,612,86 | 2,29 | 2,42 | |||||||
| VIII. | 2,61 | 2,09 | 2,18 | |||||||
| IX. | 2,62 | 2,08 | 2,15 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. | 11 | 0 | 0 | 11 |
| II. | 14 | 0 | 0 | 14 |
| III. | 6 | 0 | 0 | 6 |
| IV. | 23 | 0 | 0 | 23 |
| V. | 12 | 0 | 0 | 12 |
| VI. | 13 | 0 | 0 | 13 |
| VII. | 15 | 0 | 0 | 15 |
| VIII. | 25 | 0 | 0 | 25 |
| IX. | 13 | 0 | 0 | 13 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 11 | 594 | 54,00 | 594 | 54,00 | 0 | 0,00 |
| II. | 14 | 988 | 70,57 | 988 | 70,57 | 0 | 0,00 |
| III. | 6 | 845 | 169,00 | 791 | 158,20 | 54 | 10,80 |
| IV. | 23 | 1343 | 67,15 | 1329 | 66,45 | 14 | 0,70 |
| V. | 12 | 1298 | 108,17 | 1297 | 108,08 | 1 | 0,08 |
| VI. | 11 | 1268 | 115,27 | 1235 | 112,27 | 33 | 3,00 |
| VII. | 14 | 987 | 70,50 | 986 | 70,43 | 1 | 0,07 |
| VIII. | 25 | 2234 | 2225 | 9 | |||
| IX. | 13 | 1662 | 127,85 | 1652 | 127,08 | 10 | 0,77 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti | celoslovenský priemer |
|---|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 13 | 59,6 | rozdiel : - 1,7 | 61,3 |
| Monitor MAT | 13 | 40,4 | rozdiel : -12,6 | 53,0 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 6 | |||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | V 1 | 1 | ||||||||
| Iné ( uveďte ) | ŠVP | ŠVP | 2 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Slovenský jazyk | 8. | 1 | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 11 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 117 | 4 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 9 | 128 | 4 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP - ZŠ | 11 | 1 | 11 | 1 |
| TTP - MŠ | 6 | 1 | 6 | 1 |
| Znížený úväzok | 5 | 0 | 3,0 | |
| ZPS | ||||
| Na dohodu | 3 | 0 | 1,5 | 0 |
| ŠKD | 1 | 1 | ||
| ŠJ | 4 | 3,5 | ||
| , |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov - ZŠ | 1 | 13 | 14 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| učiteľov - MŠ | 0 | 6 | 6 |
| spolu | 1 | 20 | 21 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 3. | NJ | 3 |
| 4. | NJ | 3 |
| 5.-9. | D | 9 |
| 5.- 9. | Z | 9 |
| 5. | SJ | 5 |
| 5. - 9. | Obč.výchova | 5 |
| 5.- 9. | Výtv. výchova | 5 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 4 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | 1 | |
| vysokoškolské pedagogické | 2 | |
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Volejbal dievčatá | 10 | 1.miesto | 1.miesto | 4.miesto | |
| Mladí záchranári CO | 4 | 1.miesto | 9.miesto | ||
| Šach - družstvá | 2 | 1.miesto | účasť | ||
| Malý futbal chlapci | 8 | 1.miesto | 3.miesto | ||
| Cezpoľný beh chlapci | 3 | 2.miesto | |||
| Cezpoľný beh dievčatá | 3 | 4.miesto | |||
| Stolný tenis - družstvá chlapci | 3 | 2.miesto | |||
| Olympiáda v SJ | 1 | 2.miesto |
Aktivity organizované na škole:
1 .Deň narcisov
2. Karneval pre deti ZŠ
3. Dni športu
4. Súťaže v pexese , dáme , šachu.
5. Medzinárodný deň detí - športové a zručnostné súťaže
6. Slávnosti pod jedličkou - kultúrne programy jednotlivých tried
7. Medzinárodný turnaj škôl vo volejbale žiačok za účasti školy z Matzenu/ Rakúsko/.
8. Ukážka kynológie pracovníkmi Policajného zboru v rámci Projektu poriadaného Policajným zborom.
9. Hudobné vystúpenie 3 mladých hudobníkov zo Skalice - filmová hudba 20.storočia
10. Koncert pána Bergera - Pesničky v tanečnom rytme
11. Ukážka a vystúpenie pána Budinského z Očovej - ukážka historických ľudových nástrojov
12.Vystúpenie bábkohercov z Bratislavy - Predstavenie Cisárove nové šaty
13. Prednášky žiakom z Policajného zboru - projekt "Bezpečne na cestách".
14.Prednášky žiakom pedagogičkou Špeciálneho centra v Malackách o vývinových poruchách správania
Výlety a exkurzie:
1.stupeň:
- výlet do akvária vo Viedni
- divadelné predstavenie v divadle AHA v Bratislave
2.stupeň :
- exkurzia do Domu J.M. Hurbana a M.R.Štefánika na Bradlo
- návšteva divadelného predstavenia v Divadle J. Palárika v Trnave - Inkognito
- výlet do Viedne - historické pamiatky a zábavný park Práter
Vystúpenia našich žiakov na iných podujatiach:
1. Mikulášske vystúpenie
2. Vystúpenia pre jubilantov
3.Vystúpenia na stretnutí dôchodcov
4.Vystúpenie na oslave Dňa matiek.
5. Účasť na oslavách MDD poriadané Obecným úradom na ihrisku.
Projekty:
V školskom roku 2008/2009 bola škola zapojená do viacerých projektov.Boli podané nasledovné projekty na Ministerstvo školstva:
1. Otvorená škola so športom - projekt nebol vybraný
2. Projekt "Jazykové laboratória " - projekt nebol vybraný
3. Projekt "Otvorená škola IKT" - projekt nebol vybraný
4. Projekt Revitalizácia školských jedální" - projekt nebol vybraný
Základná škola dlhodobo je zapojená do projektu Otvorená škola so športom, kde poskytovaním priestorov areálu školy a telocvične , poriadaním súťaží pre širokú verejnosť napomáha k zvyšovaniu možnosti udržiavaniu fyzickej zdatnosti a aktívneho pohybu detí aj dospelých.
V školskom roku 2008/2009 nebola vykonaná na našej škole inšpekcia
Materiálno - technické podmienky:
V školskom roku 2008/2009:
1. Vybudovanie a dokončenie prístavby sociálneho zariadenia MŠ,vlastných kotolní MŠ a ŠJ - 70 tisíc Euro
2. Vybudovanie vlastnej kotolne pre telocvičňu - 10 tisíc Euro
3. Zriadenie multimediálnej učebne - podlaha, okná, žalúzie,vymaľovanie - 3 tisíc Euro
4. Vymaľovanie 2 tried , dolnej chodby, WC - 1tisíc Euro
5. Výmena svietidiel v zborovni, riaditelni,učebni hudobnej výchovy,počítačovej učebni - 1500 Euro
6. Zakúpenie vitrín na trofeje na dolnú chodbu - 800 Euro
7. Zakúpenie nových stollov a stoličiek do ŠJ
Pravidelná údržba a nákup materiálu počítačovej techniky:
- tonery do tlačiarní a kopíriek
- údržba PC
- opravy PC, tlačiarní a kopíriek
- zakúpenie notebooku
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...181 591,50 Euro
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...3701,6 Euro - MŠ, 1596,75 - ŠKD
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...1359,50 Euro
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...0 Euro
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Príjmy za školský rok 2008/2009 ZŠ MŠ ŠKD ŠJ Spolu
Rozpočet na školský rok 2008/2009 181 591,50 57 025,90 6 833,55 33 090,60 278 541,55
Vzdelávacie poukazy 1 359,50 1 359,50
Školné MŠ-poplatky rodičov 3 701,60 3 701,60
ŠKD - poplatky rodičov 1 596,75 1 596,75
Stravovanie-hmotná núdza 35,7 35,7
Kapitálové 41 326,40 41 326,40
Spolu za školský rok 2008/2009 182 951,00 102 053,90 8 430,30 33 126,30 326 561,50
ČERPANIE za školský rok 2008/2009 ZŠ MŠ ŠKD ŠJ Spolu
Mzdy a odvody 120 387 50 311,70 7 388,40 22 179,90 200 267,00
Náhrada príjmu PN /do 10 dní/ 306,6 306,6
Dohody 21 882,50 191,8 612,4 22 686,70
Rekonštrukcia škôlky 41 326,00 41 326,00
Výpočtová technika 531 11,3 542,3
Plyn 16 781,50 5 259,30 667,1 4 240,10 26 948,00
Elektrina,voda,telefon 5 732,20 1 138,80 110,5 4 105,20 11 086,70
Cestovné,prepravné 846,2 85,75 37,5 969,45
Prídel do SF 1 150,70 433,3 57 187,8 1 828,80
Školenia, inzercia 54 130 40,8 224,8
Pracovné odevy 47,6 47,6
Požiarna ochrana, BOZP 344,5 95,2 13,5 89,2 542,4
Interiér.vybavenie 1 344,20 1 344,20
Stravovanie-hmotná núdza 35,7 35,7
Knihy,časopisy,učebnice,pomôcky 2 163,70 2 163,70
Opravy a udržiavanie 6 783,20 1 070,90 690,4 8 544,50
Nákup čistiacich,kancel.mat,drobný 3 517,00 282,95 158,8 3 958,75
materiál
Príspevok na stravu 1 038,20 414 434,4 1 886,60
Poistné 204,8 204,8
Program VEMA,IBEU 220 27,6 2 27,6 277,2
Poplatky banke 666,4 50,6 72,3 789,3
Revízie,deratizácia,zhotov.kľúčov 341,5 83,6 155,3 580,4
Spolu : 182 951,00 102 053,90 8 430,30 33 126,30 326 561,50
Hlavné ciele a ich plnenie v koncepčnom zámere rozvoja školy.
1. Rozšírené vyučovanie cudích jazykov a vyučovanie 2 cudzích jazykov - nemecký a anglický jazyk
V tomto bode sme sa snažili zaradiť vyučovanie cudzieho jazyka už od 1.triedy - anglický jazyk a od 5.triedy sma mali 2 cudzie jazyky - nemecký a anglický
Zámer bol splnený, len sa úplne nenaplnil, lebo nebolo vhodné obsadenie postu vyučujúcej Aj, ktorá následne sama rozviazala pracovnú zmluvu
2. Informačné technológie
V predmete informatika ako aj na krúžkoch informatiky a neustálym nákupom nových softvare a počítačovej techniky ako interaktívnej technológie sa škola neustále snaží žiakom sprostredkovať najnovšie trendy a vyučovaním projektov na predmetoch aj v iných oblastiach ukazovať možnosti praktickej výuky na vyučovaní.
Zámer bol splnený
3. Výchova športovo- talentovanej mládeže - prostredníctvom Školského strediska záujmovej činnost vo volejbale
Ciel bol splnený- je to výchova talentov pre vyššie útvary talentovanej mládeže a škola sa umiestnila na Majstrovstvách Slovenska na 4.mieste vo volejbale žiačok.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Škola dosahuje veľmi dobré výsledky najmä v športových súťažiach, ktoré boli popísané v predchádzajúcom bode.Je to najmä činnosťou školského strediska záujmovej činnosti vo volejbale dievčat, kde dosahujú pravidelne výborné výsledky na školských súťažiach a aj výchovou talentov pre vyššie centrá talentovanej mládeže v Senici a v Bratislave.Ale úspechy dosiahli pekné i chlapci.
V informatike škola napreduje tým, že má modernú techniku, ktorú žiaci využívajú na vyučovaní. Je to 15 PC v učebni, ďalej notebooky učiteľov, softvare na jednotlivé predmety.
Škola má dobrú spoluprácu s Obecným úradom i Rodičovskou Radou ako i radou školy. Obec nám poskytuje finančné prostriedky na činnosť MŠ, ŠJ a ŠKD z podielových daní a my naopak pomáhame obci tým, že naši žiaci sa zúčastňujú na kultúrnych podujatiach svojimi vystúpeniami.
Veľmi dobre sa javí i zavedenie dvoch cudzích jazykov na škole.Žiaci majú možnosť mať až 5 hodín AJ a NJ týždenne a AJ sa učí už od 1.triedy.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
1. Slabšia účasť na predmetových olympiadach v okresných kolách
2. Spolupráca s rodičmi hlavne u problémových žiakov- účasť hlavne týchto rodičov na rodičovských združeniach
3. Zlepšiť kvalifikovanosť učiteľov v jednotlivých predmetoch, aby väčšina predmetov bola vyučovaná kvalifikovane.
4. Zlepšiť zapojenie všetkých učiteľov na poriadaní jednotlivých akcií .
5. Zapojiť učiteľov do systému vzdelávania , na školeniach treba ich aktívnu účasť,a by mohli vyučovať podľa nových trendov Modernej školy.
Uplatnenie žiakov
Všetci žiaci, ktorí končili dochádzku na našej škole sa dostali na stredné školy a odborné učilištia.
Gym 8.roč Gym 6.roč Gym 4.roč SOŠ SOU OU Iné Spolu
prihlásení 0 0 3 9 1 1 14
prijatí 0 0 3 9 1 1 14
% úspešnosti 0 0 100 100 100 100 100
Žiaci boli pripravovaní na prijímacie pohovory formou doučovanianz matematiky a Slovenského jazyka.
Škola dosiahla 100% uplatnenie žiakov v prijímaní na stredné školy a stredné odborné učilištia.
Škola má veľmi dobré podmienky na výchovu a vzdelávanie žiakov.Je zriadená počítačová učebňa s 15 PC, vybudované viacúčelové ihrisko, dobre vybavená telocvičňa s posilňovňou.
Škola má aj fyzikálno- chemickú učebňu, ktorá je však už dosť zastaralá a bude treba ju obnoviť. Na škole je aj učebňa hudobnej výchovy a zriaďuje sa aj multimediálna učebňa aj na výučbu
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Práca s počítačom - začiatočníci | 12 | 1 |
| Zborový spev | 14 | 1 |
| Práca s počítačom - pokročilí | 12 | 1 |
| Pohybová príprava - chlapci | 15 | 1 |
| Stolnotenisový krúžok | 14 | 1 |
| Volejbalový krúžok - dievčatá | 12 | 1 |
| Konverzácia v NJ | 12 | 1 |
Škola spolupracuje s rodičmi formou rodičovských združení, ktoré sa konajú 4 krát ročne.
S rodičovskou radou spolupracuje škola tak, že rodičovská rada pomáha s rodičovských príspevkov financovať 2 krát ročne balíčky pre žiakov a financovaní cestovného na plavecký výcvik, súťaže v rámci okresu,nákupom cien na karneval a na odmeny pre žiakov ku koncu školského roka.Rodičovská rada zasadá 4 krát ročne a riaditeľ školy podáva správy o výchovno - vyučovacích výsledoch.
Rada školy bola novozvolená pre 4 - ročné obdobie a mala by zasadať 4 krát ročne.Pomáha pri riešení problémov hlavne v spolupráci s Obecným zastupiteľstvom.
Základná škola s materskou školou Studienka poskytuje občanom a organizáciám využitie športového areálu na voľnočasové aktivity či už v telocvični alebo viacúčelovom ihrisku.
Škola, rodičia i obecný úrad dobre spolupracujú pri zabezpečovaní chodu školy po organizačnej i finančnej stránke.
Vypracoval: Stanislav Demetrovič
V Studienke, 10. októbra 2009
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 12.10.2009
Vyjadrenie Rady školy:
Schválenie zriaďovateľom školy:
Powered by aSc EduPage