| Názov školy | Základná škola s materskou školou Studienka |
| Adresa školy | 908 75 Studienka 222 |
| Telefón | +421 034/7782162 |
| skola@zsstudienka.edu.sk | |
| WWW stránka | zsstudienka.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Studienka |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Stanislav Demetrovič | 034/7782162 | 0918/395485 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| ZRŠ pre ZŠ | Milan Bayer | 034/7782162 | 0918/395485 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| ZRŠ pre MŠ | Irena Koporcová | 034/7782186 | skola@zsstudienka.edu.sk | |
| vedúca vychovávateľka ŠKD | Ivana Pikálková | |||
| vedúca ŠJ | Viera Ofčarovičová | 034/7782186 | 0911/782186 | skola@zsstudienka.edu.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Martincová Ľubica | |
| pedagogickí zamestnanci | ||
| Slezáková Jozefa- za ZŠ | ||
| Koporcová Anna - za MŠ | ||
| ostatní zamestnanci | Ofčarovičová Viera | |
| zástupcovia rodičov - MŠ | Majzúnová Naďa | |
| - ZŠ | Kimlička Jaroslav | |
| Drinková Adela | ||
| Obecný úrad | Antálková Tatiana | |
| Obecné zastupiteľstvo | Polák Marián | |
| Majzún Boris | ||
| iní | Duffeková Emília |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| Metodické združenie - 1.st. | Biksadská Oľga | ||
| PK spoločenskovedná a výchovných predmetov | Slezáková Jozefa | ||
| PK prírodovedná | Dobrovodská Emília | ||
| Koordinátor prevencie drogových závislostí | Písečná Katarína | ||
| Výchova k manželstvu a rodičovstvu | Čabrunová Mária | ||
| Envronmentálna výchova | Dobrovodská Emília |
Počet žiakov školy: 163
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 6 | 19 | 17 | 16 | 14 | 23 | 15 | 29 | 18 | 157 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||
| z toho v ŠKD | 5 | 7 | 7 | 5 | 1 | 25 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6. 2005: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2005: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2006
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 2 | 1 | 18 | 21 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 4 | 10 | 4 | 1 | 20 | ||
| prijatí | 1 | 4 | 10 | 4 | 1 | 20 | ||
| % úspešnosti | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Trieda | CvM | CvSJ | D | Ev | F | Hv | Ch | M | Nv | NJ | Ov | Poč | Pv | P | Pv |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 0 | ||||||||||||||
| II. | 1,89 | ||||||||||||||
| III. | 2,53 | 2,18 | 2 | ||||||||||||
| IV. | 2,56 | 2,38 | 1,75 | ||||||||||||
| V. | 2,29 | 2,79 | 2,57 | 2,07 | |||||||||||
| VI. | 2 | 1,87 | 2,39 | 2,13 | 1,35 | 1,65 | |||||||||
| VII. | 2,13 | 2,07 | 2,33 | 2,53 | 1,27 | 2 | |||||||||
| VIII. | 2,28 | 2,38 | 2,24 | 2,09 | 2,62 | 1,76 | 2,24 | ||||||||
| IX. | 1,83 | 1,89 | 2 | 2,44 | 2 | 1,5 | 1,72 | ||||||||
| celkový priemer |
| Trieda | Prv | SJ | Spr | Tech | Tv | V | Vv | Z | Priemer |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 0 | 0 | |||||||
| II. | 1,21 | 1,58 | 1,56 | ||||||
| III. | 2,29 | 2,18 | 2,24 | ||||||
| IV. | 2,5 | 2,38 | 2,31 | ||||||
| V. | 2,93 | 2,21 | 2,46 | ||||||
| VI. | 2,48 | 1,61 | 1,94 | ||||||
| VII. | 2,67 | 2,07 | 2,13 | ||||||
| VIII. | 2,79 | 2,21 | 2,38 | ||||||
| IX. | 2,5 | 1,89 | 1,98 | ||||||
| celkový priemer | 2,12 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. | 6 | 6 | 0 | 0 |
| II. | 19 | 19 | 0 | 0 |
| III. | 17 | 15 | 2 | 0 |
| IV. | 16 | 14 | 2 | 0 |
| V. | 14 | 14 | 0 | 0 |
| VI. | 23 | 23 | 0 | 0 |
| VII. | 15 | 14 | 1 | 0 |
| VIII. | 29 | 29 | 0 | 0 |
| IX. | 18 | 18 | 0 | 0 |
| spolu | 157 | 152 | 5 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. | 6 | 478 | 79,67 | 478 | 79,67 | 0 | 0,00 |
| II. | 19 | 1832 | 61,37 | 1832 | 61,37 | 0 | 0,00 |
| III. | 17 | 1397 | 82,17 | 1392 | 81,88 | 5 | 0,29 |
| IV. | 16 | 1637 | 102,31 | 1637 | 102,31 | 0 | 0,00 |
| V. | 16 | 1150 | 71,87 | 1146 | 71,62 | 4 | 0,25 |
| VI. | 23 | 1443 | 62,73 | 1428 | 62,08 | 15 | 0,65 |
| VII. | 16 | 1644 | 102,75 | 1641 | 102,56 | 3 | 0,18 |
| VIII. | 29 | 3181 | 109,68 | 3163 | 109,06 | 18 | 0,62 |
| IX. | 18 | 1813 | 100,72 | 1810 | 100,56 | 3 | 0,16 |
| spolu: | 160 | 14575 | 84,06 | 14527 | 83,81 | 45 | 0,24 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti | úspešnosť v SR |
|---|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 18 | 69,8 % | 67,1 | |
| Monitor MAT | 18 | 55,2% | 61,2 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9.- NJ | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant 1 | 1 | 1 | 2 | |||||||
| Variant 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Cvičenia zo SJ | 8. | 1 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| V 2 | 7 | Práca s počítačom | 1 |
| V 2 | 9 | Práca s počítačom | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 1 | 15 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 138 | 3 |
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 9 | 157 | 3 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP - ZŠ | 11 | 6 | 11 | 2,0 |
| TPP - MŠ | 4 | 1 | 4 | 1 |
| Znížený úväzok - ZŠ | 3 | 5 | 1,5 | 2, 0 |
| ŠKD | 1 | 1 | ||
| ŠJ | 0 | 3 | 3 | 0 |
| ZPP | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 12 | 13 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | |||
| MŠ | 0 | 4 | 4 |
| spolu | 1 | 17 | 18 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5. | SJ | 5 |
| 9. | NJ | 3 |
| 5.-9. | Dejepis | 9 |
| 5.-9. | Zemepis | 9 |
| 6.-9. | Obč.výchova | 4 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 8 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | 10 | 1 |
| vysokoškolské nepedagogické | 2 | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Volejbal - M SR ZŠ | 10 | 10 | 10 | 10 | |
| Súťaž CO | 4 | 4 | 4 | ||
| Basketbal | 10 | 10 | |||
| Malý futbal | 8 | 8 | |||
| Cezpoľný beh | 3 | 3 | 3 |
Aktivity organizované na škole:
1. Deň narcisov - finančná zbierka pre Ligu proti rakovine
2. Zbierka na ochranu zvierat
3. Karneval - deti ZŠ
4. Dni športu
5.Súťaže v pexese,dáme a šachu
6. Medzinárodný deň detí - športové a zručnostné súťaže
7. Slávnosti pod jedličkou
8. Zdravý životný štýl
9. Beh olympijského dňa
Vystúpenia našich žiakov na iných podujatiach:
1.Mikulášske vystúpenie
2.Jubilanti
3.Stretnutia dôchodcov
4.Deň matiek
5. Akcia k MDD na futbalovom štadióne
Poriadaním týchto akcií a účasťou na iných akciách si žiaci pomáhajú rôznymi formami rozvíjať vedomosti a zručnosti , ktoré potom prezentujú na vystúpeniach na verejnosti.
V školskom roku 2006/2007 boli školou vypracované projekty:
1. Otvorená škola so športom - schválený - dotácia 50 000 Sk na športový materiál
Základná škola bola zaradená medzi 5 škôl v okrese , ktoré môžu čerpať financie v rámci vybavenia materiálom na šport.
2. Environmentálny projekt - neschválený
3. Projekt IKT - podaný na informačné technológie - napr. intrernetová žiacka knižka, webová stránka školy atď.
4. Projekt na školské jedálne - podaný
Nebola vykonaná v ŠR 2006/2007
Materálno technické podmienky:
1. Vybudovanie viacúčelového ihriska v hodnote 1,2 mil. korún.- z toho škola z vlastných prostriedkov 500 000 Sk, 200 000 z projektu MŠ, 500 000 Sk - Obec Studienka
2. Položenie novej dlažby v školskej jedálni a pri vstupe do budovy MŠ - asi 70 000 Sk
3. Zakúpenie nových stoličiek, lavíc a katedier do 4 tried - 130 000 Sk
4. Projektová dokumentácia novej kotolne - 90 000 Sk.
5. Zakúpenie technológie E - Beam - 60 000 Sk - projektor a technol´gia
6. Zakúpenie nových 8 počítačov a plochých monitorov - 130 000 Sk
7. Nákupy tlačiarne, kopírky, laminovačky - 30 000 Sk
8. Nákup notebooku pre 1. stupeň - 15 000 Sk
9. Ostatné nákupy máp, tonerov - 25 000 Sk
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...5 761 000 Sk
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...15 250 - ŠKD, 80 050 - MŠ
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...122 400 Sk
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...0 Sk
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...700 000 Sk
| PRÍJMY za školský rok 2006/2007 | ZŠ | MŠ | ŠKD | ŠJ | Spolu | ||
| Rozpočet na školský rok 2006/2007 | 5761000,00 | 1361900,00 | 254000,00 | 754000,00 | 8130900,00 | ||
| Vzdelávacie poukazy | 122400,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 122400,00 | ||
| Školné MŠ - poplatky rodičov | 0,00 | 80050,00 | 0,00 | 0,00 | 80050,00 | ||
| ŠKD - poplatky rodičov | 0,00 | 0,00 | 15250,00 | 0,00 | 15250,00 | ||
| Réžia od cudzích stravníkov | 11988,00 | 0,00 | 0,00 | 34872,00 | 46860,00 | ||
| Stravné zamestnancov | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 69138,00 | 69138,00 | ||
| Projekt Digitálni Štúrovci | 100000,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 100000,00 | ||
| Kapitálové | 700000,00 | 0,00 | 0,00 | 33425,00 | 733425,00 | ||
| Spolu za školský rok 2006/2007 | 6695388,00 | 1441950,00 | 269250,00 | 891435,00 | 9298023,00 | ||
| ČERPANIE za školský rok 2006/2007 | ZŠ | MŠ | ŠKD | ŠJ | Spolu | ||
| Mzdy a odvody | 4212138,00 | 1244548,00 | 260118,00 | 560181,00 | 6276985,00 | ||
| Náhrada príjmu PN(do 10 dní) | 3139,00 | 0,00 | 0,00 | 300,00 | 3439,00 | ||
| Dohody | 260234,00 | 0,00 | 4222,00 | 12560,00 | 277016,00 | ||
| Projekt Digitálni Štúrovci | 100000,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 100000,00 | ||
| Výpočtová technika | 174038,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 174038,00 | ||
| Plyn | 300527,00 | 141997,00 | 2960,00 | 85464,00 | 530948,00 | ||
| Elektrika, telefón, vodné a stočné, cestovné | 94277,00 | 35748,00 | 0,00 | 103682,00 | 233707,00 | ||
| Prídel do sociálneho fondu | 20092,00 | 5073,00 | 692,00 | 1625,00 | 27482,00 | ||
| Školenie, inzercia | 500,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 500,00 | ||
| Odvod za ZPS | 16045,00 | 4222,00 | 0,00 | 2533,00 | 22800,00 | ||
| Požiarna ochrana, BOZP | 10120,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 10120,00 | ||
| Interiérové vybavenie | 14498,00 | 0,00 | 0,00 | 59600,00 | 74098,00 | ||
| Knihy, časopisy, zákony, učebné pomôcky | 65339,00 | 7402,00 | 0,00 | 0,00 | 72741,00 | ||
| Drobné opravy | 51234,00 | 0,00 | 0,00 | 3914,00 | 55148,00 | ||
| Nákup čisiatich, kancel.mat., drobný mater. | 47573,00 | 2960,00 | 0,00 | 13500,00 | 64033,00 | ||
| Príspevok na stravovanie zamestnancom | 37428,00 | 0,00 | 1258,00 | 10584,00 | 49270,00 | ||
| Poistné | 6548,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 6548,00 | ||
| Program VEMA, IBEU | 13190,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 13190,00 | ||
| Poplatky banky | 11275,00 | 0,00 | 0,00 | 1174,00 | 12449,00 | ||
| Revízie, deratizácia, zhotovenie kľúčov | 8899,00 | 0,00 | 0,00 | 2883,00 | 11782,00 | ||
| Viacúčelové športové ihrisko | 1248294,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 1248294,00 | ||
| Vyhrievací pult z vlastné réžie ŠJ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 33435,00 | 33435,00 | ||
| 6695388,00 | 1441950,00 | 269250,00 | 891435,00 | 9298023,00 | |||
Hlavné ciele a ich plnenie v koncepčnom zámere rozvoja školy:
1.Rozšírené vyučovanie cudzieho jazyka - nemecký jazyk od 3. triedy
Zámer bol splnený, len by sme potrebovali perspektívneho učiteľa na anglický jazyk - nepovinne
Žiaci majú možnosť učiť sa anglický jazyk na krúžku pre začiatočníkov pod vedením pani učiteľky
Biksadskej O.
2. Výchova talentovanej mládeže - prostredníctvom školského strediska záujmovej činnosti vo volejbale
dievčat - cieľ splnený - dosiahnutý postup na majstrovstvá SR základných škôlk - 8. miesto
Dlhodobý cieľ je výchova talentovaných žiačok pre strediská centralizovanej prípravy.
3. Informačné technológie - prostredníctvom zakúpenia nových počítačov, výučby informatiky, krúžkov
počítačov a internetu si žiaci osvojujú návyky pri práci s počítačom , učitelia volia metódy, ktorými
prostredníctvom modernej techniky vo vyučovacom procese učia žiakov na predmetoch.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
1. Výchova športovo talentovanej mládeže
2. Informatizácia, počítačová technika
3. Úspechy v športových súťažiach dievčat i chlapcov
4. Dobrá spolupráca s rodičovskou radou pri finančnej výpomoci škole
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
1. Účasť na predmetových okresných olympiádach
- treba sa zúčastňovať s najlepšími žiakmi na okresných kolách
2. Spolupráca s rodičmi - treba zlepšiť správanie žiakov a znížiť neúčasť žiakov na vyučovaní
3. Zlepšiť kvalifikovanosť vyučovania jednotlivých predmetov
Návrh opatrení:
1. Jednotliví učitelia sa budú so žiakmi zúčastňovať na predmetových olympiádach
2. Na rodičovských združeniach a mimo školy aktívne rozvíjať spoluprácu škola - rodič s ohľadom na vývoj dieťaťa a jeho výsledky a správanie v škole a na verejnosti
3. Prijať kvalifikovaného učiteľa na premety, kde nie je kvalifikovanosť vo vyučovaní predmetov
Všetci žiaci 9. triedy a jeden žiak 8. triedy sa dostali na stredné školy a stredné odborné učilištia.
15 žiakov ide na odbor s maturitou, 3 žiaci na 3 - ročné školy bez maturity.
Žiaci boli pripravovaní na prijímacie pohovory formou doučovania na matematiku a slovenský jazyk.
Škola dosahuje dlhodobo vysoké percentuálne uplatnenie žiakov v prijímaní žiakov na stredné školy a učilištia.
Psychohygienické podmienky má škola dobré na výchovu a vzdelávanie.
Máme zriadenú počítačovú učebňu so 14 počítačmi, učebňu hudobnej výchovy, ŠKD , telocvičňu s posiloňvňou, viacúčelové ihrisko v areáli školy.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Anglický jazyk - začiatočníci | 1 | |
| Práca s počítačom | 2 | |
| Pohybová príprava - chlapci | 2 | |
| ŠSZČ vo volejbale dievčat | 3 | |
| Zborový spev | 1 | |
| Environmentálny krúžok | 1 | |
| Konverzácia v NJ | 1 | |
| Stolný tenis | 1 |
Škola spolupracuje s rodičmi formou rodičovských združení , ktoré sa konajú 4 krát ročne.
S rodičovskou radou spolupracuje škola tak, že rodičovská rada jej pomáha finančnými príspevkami na plavecký výcvik, cestovným na súťaže, balíčkami pre deti k Vianociam a MDD.
Rada školy zasadá 4 krát ročne a pomáha škole a materskej škole pri riešení problémov v metodickej a odbornej činnosti.Pomáha pri prenášaní problémov na Obecné zastupiteľstvo.
Základná škola poskytuje občanom možnosť využitia areálu školy na športovanie v telocvični a viacúčelovom ihrisku.
Škola , rodičia a obec dobre spolupracujú pri zabezpečovaní chodu školy a MŠ.
Vypracoval: Stanislav Demetrovič
V Studienke 4. októbra 2007
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 8.októbra 2007
Powered by aSc EduPage