Svetový deň vody v ŠJ

Týždeň od 16.3. do 20.3. sme venovali Dňu vody, ktorý tento rok pripadol na neďeľu 22.3.2015.  Vyhlasili sme týždeň zdravia pod názvom "Pripime si na zdravie"-  vydžali sme bez sladkostí, pili sme vodu s citónom, minerálku  a nesladený čaj ".

Dňa 19.3 sme pripravili všetkým žiakom školy vodu s citónom, ktorú ponúkali cez veľkú prestávku naše ôsmačky ako pitný režim. Voda na naše veľké prekvapenie malá veľký odbyt.

19.3 sme zrealizovali aj pokus o rekord v počte kvapiek na jednom mieste. Žiaci ZŠ oblečení v modrom, v rukách nafúkané modré balóny, ktoré predstavovali kvapku vody, deti zo škôlky s kvapkami vody vytvorené z papiera a peknou nástenkou o vode.  Pani učitelia a personál školy, pani kuchárky vyzdobili svoje biele oblečenie kvapkami vody, ktoré si namaľovali na tričká. Všetci takto vychystaný vyšli von  pred školu uskutočniť vyhlásený pokus o rekord " Každá kvapka sa počíta". A bolo že tých kvapiek dosť, narátali sme ich 165. Takže môžeme skonštatovať, že náš pokus sa určite vydaril.

Žiaci si celý týždeň v škole pripomínali dôležitosť vody nielen pre zdravie človeka, ale aj pre celú existenciu života na Zemi. Náš život bez vody by nebol možný! Venovali sa aj téme, že voda nie je smaozrejmosťou. V krajinách s veľkým nedostatkom pitnej vody umierajú i v 21. storočí tisíce ľudí.

Žiaci s pani učiteľkou Kevešovou pripravili reálciu ku Dňu vody i do obecného rozhlasu pre našich spoluobčanov, aby im pripomenuli dôležitosť vody a jej ochranu. Na túto tému vytvorili aj leták. Leták so sloganom "Aj jedna kvapka môže zachrániť svet" si našli naši občania vo svojich schránkach. (viď. fotoalbum).

Ďakujeme všetkým za realizáciou tohto projektu.