• Veľká noc
  • Informácie k zápisu do 1. ročníka

Pre uskutočnenie elekronického zápisu, kliknite na následovný odkaz:

• Svetový deň vody

Dňa 22.3.2024 sme si pripomenuli Svetový deň vody, ktorý sa nesie v duchu využitia vody pre mier – Veda na dosah. Bez vody človek prežije maximálne 3 až 4 dni. Tvorí 70 percent ľudského organizmu. Keď žiak základnej školy po 45-minútovej náročnej vyučovacej hodine vypije cez prestávku pohár čistej vody, výrazne mu to zlepší metabolizmus, kým prifarbovaný a sladený nápoj ešte viac telo zaťaží. Je to modré zlato, pretože v mnohých oblastiach sveta je jej žalostne málo.

Voda to je kamarát, preto ju má každý rád. Aj keď padá z neba chrániť nám ju treba. Voda je pre život nevyhnutná.

• Exkurzia - Dobrodružný park Šmolkovia

Dňa 20.3.2024 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili exkurzie v dobrodružnom parku Šmolkovia. Užili si deň plný zábavy. V Šmolkovskej dedinke s interaktívnymi prvkami si prezreli hubové domčeky a stretli v nej aj živého tatka Šmolka a Šmoulinku. Utiekli nahnevanému Gargamelovi a jeho kocúrovi Azraelovi. Šmolkom pomohli zachrániť Šmolkovský svet. Naučili sa veľa nového, vyskúšali si mnohé atrakcie a domov si odniesli veľa nezabudnuteľných zážitkov.

• Testovanie 9 v stredu 20.3.2024
      • Testovanie 9 - 2024

2023/2024 | NUCEM

Dňa 20. 3. 2024 (streda) sa uskutoční celoslovenské Testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ.

Žiaci budú písať test z matematiky 90 minút a zo slovenského jazyka a literatúry 70 minút.

Povolené pomôcky: kalkulačky, rysovacie pomôcky, pero, ktoré píše namodro.

Zakázané pomôcky: mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

Testovanie začína o 8.00 h a končí okolo 12.00 h. V deň testovania žiaci musia byť v škole najmenej 15 minút pred začiatkom testovania.

• Žiaci 2.stupňa majú študijné voľno a žiaci 1stupňa idúna exkurziu.

• Obedy v ŠJ majú zo základnej školy len žiaci 9.triedy

• Zúbkove pramene 29.2.2024

Dňa 29. 2. 2024 sa uskutočnilo obvodné kolo v prednese poézie a prózy – Zúbkove pramene v Závode, našu školu reprezentovali Monika Janušková /2.A/ a Viktória Orlíková /7.A/. Viktória Orlíková získala 3. miesto za prednes prózy v 3. kategórii /žiaci 7. až 9. ročníka/. Dievčatám ďakujeme.

• Jarné prázdniny 2024
  • Karneval 2024

Fašiangové obdobie je charakteristické množstvom plesov a karnevalov. Aj v našej škole sa stal karneval tradíciou. V tomto roku sa konal v piatok  9. februára  2024. Sprievod masiek sa začal o 14:30 hodine. Chodba sa zmenila na plesovú sálu. Naši žiaci sa zmenili na princezné, zvieratká, kvetinky, pirátov, ježibaby, černokňažníkov...  Masky boli ohodnotené peknými cenami.  Medzi tombolami deti tancovali a občerstvili sa cukrovou vatou, párkami v rožku a čerstvým popcornom v školskom bufete. Všetkým ďakujeme.

• Zúbkove pramene

Dňa 5. 2. 2024 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy – Zúbkove pramene. Prednesu sa zúčastnilo 20 súťažiacich v troch kategóriách. Do obvodného kola súťaže postúpili:

1. kategória – poézia Monika Janušková 2.A

- próza Lilien šoltýsová 3.A

2. kategória – poézia Jakub Studenič 5.A

3. kategória – próza Viktória Orlíková 7.A

Súťažiacim prajeme veľa úspechu v ďalšom kole!

• Popolvár

Dňa 5.2. 2024 si žiaci prvého a druhého stupňa užili kultový príbeh od Pavla Dobšinského s názvom Popolvár. Príbeh o ufúľanom lenivcovi a jeho prerode na krásneho princa zaujal nielen deti, ale aj celý učiteľský zbor. Všetci sme si odniesli krásny kultúrny zážitok.

• Karnevalový bufet
  • Olympiáda z anglického jazyka

Dňa 17. 1. 2024 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola Olympiády anglického jazyka v Malackách. Olympiáda pozostáva z písomnej a ústnej časti.Žiačka 8. triedy, Natália Koporcová, vo svojej kategórii 1 B obsadila krásne 3. miesto a Ladislav Galba, žiak 6. triedy sa stal úspešným riešiteľom.

Ďakujeme za reprezentáciu školy a obom úspešným riešiteľom blahoželáme!

• Reprezentačný ples v škole 17.2.2024

Vážení rodičia

Oznamujeme, že lístky na reprezentačný ples , ktorý sa bude konať 17. februára v škole sú už v predaji.

Môžete si ich zakúpiť v škole alebo objednať na tel. čísle 0907782168

Zisk z plesu pripadne i Základnej škole s materskou školu Studienka.

Do tanca hrá skupina TENOR

Tešíme sa na Vašu účasť

• Fašiangový karneval
  • Vianočná besiedka 2023

Vianoce – čas lásky, pokoja a radosti. Tak by sme mohli charakterizovať tie nádherné dni naplnené očakávaním, radosťou a láskou. V našej škole sa tento vianočný čas spája aj s vianočnou besiedkou, na ktorej nikdy nechýba skvelá zábava. A konečne nastal ten dlho očakávaný deň D. Predvianočné posedenie so zaujímavým  programom a sviatočnou atmosférou mali možnosť zažiť rodičia detí aj starí rodičia. Kultúrny program bol pestrý ako na vianočnom stole. Striedalo sa hovorené slovo s vianočnými pesničkami, básničkami a tančekom. Ježiško aj tento rok obdaril deti sladkým balíčkom. Dúfame, že sme aspoň trošku prispeli k vianočnej nálade všetkých prítomných hostí.

• Veselé Vianoce a šťastný Nový rok 2024
strana: